اخبار جدید

جدید ترین اخبار همایش ها و سمینارها و مطالب پزشکیجراحی-چشم-مصنوعی.jpg
17/آگوست/2022

جراحی چشم مصنوعی یا پروتز چشمی ، یک گزینه درمانی رایج برای افرادی به شمار می رود که چشم خود را از دست داده اند. لذا به طور کلی افرادی که یک چشم و در بعضی موارد هر دو چشم خود را ؛ بر اثر آسیب دیدگی چشم ، بیماری یا ناهنجاری صورت یا چشم یا سرطان و تومور از دست داده اند ( فارغ از سن ) می توانند اقدام به انجام این عمل جراحی نمایند. پروفسور محسن بهمنی کشکولی بهترین فوق تخصص جراحی چشم در تهران ، مطلب کاملی را در این باب گردآوری کرده است.

جراحی چشم مصنوعی

هدف از جراحی چشم مصنوعی ، ایجاد تعادل در صورت و افزایش راحتی در کاسه چشم از دست رفته می باشد. در گذشته ، چشم مصنوعی از جنس شیشه بود اما امروزه چشم مصنوعی یک کره شیشه ای نبوده و در واقع یک ایمپلنت گرد متخلخل است که در کاسه چشم قرار می­گیرد و بافت ملتحمه چشم را می پوشاند.

پروتزهای چشمی ، از یک دیسک آکریلیک رنگی شیشه ای و منحنی نازک ساخته می شوند که کاملا شبیه چشم طبیعی با عنبیه ، مردمک چشم ، سفیدی و حتی رگ های خونی به نظر می رسند. اگرچه پروتز چشم نمی تواند سبب بازیابی بینایی شود ؛ اما از آ جا که می تواند ظاهری طبیعی تر ایجاد کند ، بسیار مورد توجه واقع شده است. لازم به ذکر است که پروتزهای چشم مصنوعی مدرن ، براساس اندازه و چشم سالم بیمار ساخته می شوند به طوری که دیگران به سختی متوجه مصنوعی بودن چشم می شوند.

جراحی چشم مصنوعی

قبل از جراحی چشم مصنوعی چه باید کرد ؟

افرادی که تصمیم به انجام جراحی چشم مصنوعی دارند ، باید در صورت مصرف هر گونه داروی خاص ، بهترین جراح فوق تخصص جراحی چشم در تهران  را از این موضوع مطلع نمایند. مصرف برخی داروها ، از جمله رقیق کننده های خون ؛ نظیر بروفن و آسپرین و غیره از چند وقت قبل از عمل جراحی ، باید متوقف گردد.

جراحی چشم برای گذاشتن پروتز چشمی

جراحی چشم مصنوعی ، برای افرادی که بنا به هر دلیلی یک یا هر دو چشم خود را از دست داده اند توصیه می شود. در این دسته از افراد لازم است تا چشم آسیب دیده برداشته شده و چشم مصنوعی در کاسه چشم آن ها قرار گیرد.

متداول ترین نوع جراحی تخلیه چشم که در آن برداشتن کامل کره چشم صورت می پذیرد ، اینکلوشن (Enucleation) است. در این جراحی ، کل کره چشم ( قسمت سفید چشم یا به عبارتی صلبیه و عصب بینایی و ماهیچه های چشم ) برداشته و کره چشم خارج می شود و سپس یک ایمپلنت متخلخل کروی که از جنس مواد مصنوعی یا مرجانی است ، در جای اصلی چشم قرار می گیرد و عضلات به پروتز چشم متصل می شوند.

با اتصال این عضلات به ایمپلنت ، بیمار می تواند تا حدی چشم مصنوعی را به روشی مشابه عملکرد چشم خود حرکت دهد. جراحی اینکلوشن ، معمولا بهترین روش برای کمک به بیمارانی است که علائم شدیدتری ناشی از سرطان ، آسیب و عفونت دارند.

نوع دیگر جراحی تخلیه چشم بدون صلببیه یا به به عبارتی اویسریشین ( Evisceration ) می باشد که در آن ، بافت ژله ای چشم شامل عنبیه و قرنیه برداشته می شوند و عضلات و قسمت صلبیه باقی می ماند. در این جراحی ، نیازی به برداشتن صلبیه وجود ندارد و طی آن ، یک پوسته موقت از پلاستیک شفاف به عنوان ماده پوشاننده طبیعی ، پشت پلک قرار می گیرد. این پوسته ، کره چشم را پوشانده و از انقباض حفره چشم طی چند هفته اول بعد از جراحی جلوگیری می کند.

جراحی چشم مصنوعی ، توسط پروفسور کشکولی ، بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم در تهران

دلیل استفاده از چشم مصنوعی

برداشتن چشم به علت ضربه ، عفونت ، تومور ، سرطان شبکیه ، صلبیه و عنبیه چشم یا بیماری های چشمی ، مانند آب سیاه و آب مروارید یا دیابت ، چشم دردناک از دست رفته ، ناهنجاری های مادرزادی ، می تواند در هر سنی ناخوشایند باشد. بسیاری از افراد با چشمی نابینا و دردناک برای تسکین درد و بهبود ظاهر ، خواستار برداشتن آن هستند. متأسفانه جراحی تخلیه چشم ، گاهی ضروری است. هدف از جراحی برداشتن چشم و سپس ایجاد حفره ای در چشم ، به این خاطر است که بتوان پس از تخلیه چشم ؛ اقدام به انجام جراحی چشم مصنوعی نمود.

جنس چشم مصنوعی

در گذشته پروتز از جنس شیشه بود. اولین نمونه پروتز از جنس شیشه کریولیت ساخته می شد ؛ اما امروزه به دلیل شکنندگی و عدم قابلیت تغییر منسوخ شده است. امروزه اکریلیک پلاستیک ، ماده اصلی ساخت پروتز است. سیلیکون ، پلی اتیلن متخلخل و هیدروکسی آپاتیت در ساخت پروتز استفاده می شود.

تمیز کردن پروتزهای چشمی

به طور کلی بعد از جراحی چشم مصنوعی ، باید برای چکاپ هر 6 ماه یک بار به چشم پزشک خود مراجعه کنید. تمیز نگه داشتن چشم مصنوعی همیشه مهم است ، اما هیچ قانون مشخصی در این باره وجود ندارد ؛ اگر ترشحات زیادی دارید ، باید مرتبا آن را تمیز کنید.

 • چند بار اول تمیز کردن پروتز چشمی ، احتمالا کمی برای تان دشوار خواهد بود ، اما به زودی متوجه خواهید شد که به راحتی قادر به انجام این کار هستید.
 • هر زمان که پوست تحریک شد ( مانند قرمزی یا تورم ) یا هر زمان که پروتز کثیف است ، باید پروتز و حفره چشم خود را تمیز کنید.

نحوه برداشتن پروتز از چشم

 • به منظور برداشتن پروتز از چشم خود ، باید دستان تان را حداقل به مدت 20 ثانیه با آب و صابون بشویید.
 • سپس با استفاده از انگشت اشاره ، پلک پایین خود را به آرامی پایین بکشید ؛ این کار به شما کمک می کند تا پایین پروتز را ببینید.
 • از انگشت اشاره خود استفاده کنید تا پروتز را به آرامی از داخل حفره چشم بلند کنید.
 • پروتز خود را به سمت بالا یا پایین حرکت داده و از چشم تان خارج کنید.

جراحی چشم مصنوعی

حال آن که می توانید جای خالی چشم خود را با خیساندن پارچه شستشوی آکلین با آب گرم و استفاده از آن ، برای پاک کردن از گوشه داخلی به سمت بیرون چشم تمیز کنید.

اگر در جای خالی چشم تان ، احساس خشکی می کنید ؛ می توانید از قطره اشک مصنوعی استفاده کنید. از افتادن مژه داخل چشم یا تحریک کردن بافت حفره جلوگیری کنید ، مگر این که پزشک تجویز دیگری داشته باشد.

لازم به ذکر است که ممکن است پس از برداشتن پروتز ، مقداری ترشحات داشته باشید که امری طبیعی است و نباید نگران باشید. اگر سینوس ، تب ، آسم ، حساسیت یا سرماخوردگی دارید ، انتظار مقدار زیادی اشک و ترشح را بعد از برداشتن پروتز از چشم تان داشته باشید. سرما ، آلرژی ، محیط های غبارآلود ، دود سیگار ، خستگی مفرط ، باد ، تغییرات زیاد دما ، تغییرات فصلی و استفاده از پروتز سخت ؛ می توانند مواجهه با عفونت های مقطعی چشمی را سبب شوند.

مراقبت های بعد از جراحی چشم مصنوعی

نگهداری از چشم مصنوعی ؛ مستلزم مراقبت منظم از پروتز چشمی ، بعد از جراحی چشم مصنوعی می باشد. البته دقت داشته باشید که رسیدگی بیش از حد از پروتز چشمی ، ممکن است موجب تحریک کاسه چشم شده و به خشک شدن چشم بیانجامد ؛ لذا حتما مطابق دستور پزشک ، عمل نمایید و در این زمینه زیاده روی نکنید.

در آخرين مقاله دكتر كشكولي ( چاپ شده در american journal ophthalmology ) در مورد علل ترشحات بعد از كارگزاري چشم مصنوعي يكي از عوامل بسيار مهم در ترشحات دستكاري زياد پروتز چشمي است. لذا توصيه مي شود تا پروتز هر ٦ ماه توسط مركز ساخت پروتز برداشته و پوليش شود.

در ادامه ، مراقبت های مهم بعد از جراحی پروتز چشمی را عنوان نموده ایم.

مراقبت های مهم بعد از جراحی چشم مصنوعی :

 • بعد از جراحی پروتز چشمی بویژه در 72 ساعت اول پس از عمل ؛ احتمالا احساس درد ، تورم و بیحسی را تجربه خواهید کرد که امری کاملا بدیهی است و به مرور رفع می شود.
 • بهترین جراح فوق تخصص پلاستیک چشم در تهران ، جهت پیشگیری از بروز درد و عفونت در موضع جراحی ؛ برای شما داروی مسکن قوی و داروهای ضد التهاب تجویز خواهند نمود.
 • شناکردن ، ورزش های شدید و همچنین سایر فعالیت های فیزیکی سنگین ؛ نظیر بلند کردن اجسام با وزن بالا و خم شدن ، به مدت دو تا چهار هفته بعد از جراحی چشم مصنوعی ممنوع است.
 • توجه داشته باشید که هنگام رسیدگی به چشم مصنوعی ، باید دست هایتان را تمیز بشویید و مراقب باشید آسیبی به پروتز وارد نشود.
 • پروتز چشمی آکریلیک را زیاد از چشم بر ندارید و با چشم مصنوعی بخوابید ، مگر آن که پزشک تان توصیه دیگری کرده باشد.
 • صرفا با استفاده از یک پیستون که برای این منظور طراحی شده است ، چشم مصنوعی را در کاسه چشم خود قرار دهید.
 • در فواصل زمانی معین ، به پزشک معالج تان مراجعه کنید تا سلامت پروتز و نسوج اطراف آن را از نزدیک ارزیابی نمایند.

توجه داشته باشید که حرکت طبیعی پروتز چشمی ، در گرو سالم بودن عضلات چشم و کاسه چشم می باشد ؛ تا جایی که در صورت سلامت این موارد ، می توان آن را به خوبی حرکت داد.

برای طبیعی به نظر رسیدن ظاهر چشم مصنوعی چه باید کرد ؟

در جراحی چشم مصنوعی ؛  هر قدر که لایه های زیرین ، دقیق تر و بهتر کار گذاشته شده باشند ؛ با سهولت بیشتری می توان لایه رویی را شکل داد. حال آن که لایه رویی هر چه بهتر شکل داده شود ، سبب طبیعی تر شدن و زیباتر شدن ظاهر چشم مصنوعی خواهد شد.


مراقبت-های-بعد-از-جراحی-لیفت-ابرو.jpg
17/آگوست/2022

 جراحی لیفت ابرو ، که تحت عناوین لیفت پیشانی یا جوانسازی پیشانی نیز شناخته می شود ، نوعی جراحی زیبایی برای بالا بردن ابروها می باشد. عمل لیفت ابرو ، فرم ظاهری پیشانی ، ابرو و ناحیه اطراف چشم را با بالا کشیدن بافت نرم و پوست پیشانی و ابرو بهبود می بخشد. البته در ادامه این مقاله بنا داریم به طور جامع مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو را ، که دکتر کشکولی ، بهترین فوق تخصص جراحی های زیبایی چشم تهران در اختیار مراجعه کنندگان خود قرار می دهد را مورد بحث قرار دهیم.

 

مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو - دکتر کشکولی

 

اگر ابروی افتاده و پایین یا ابروی نامتقارن دارید ، می توانید جراحی لیفت ابرو را انتخاب کنید. این عمل معمولا در زمان پروسه پیرشدن انجام می شود و می توان آن را با سایر جراحی های زیبایی جوانسازی مانند جراحی پلک یا لیفت صورت نیز ادغام کرد. عمل لیفت ابرو ، پوست و چربی اضافی را بر می دارد و عضلات پیشانی را سفت می­کند. این جراحی ، در حقیقت نوعی جراحی زیبابی برای اصلاح فقدان یا کمبود الاستسیته بافت نرم در یک سوم فوقانی صورت محسوب می شود. حال آن که در صورتی که  لیفت ابرو داشته اید ، باید یکسری اقدام مراقبتی را ، تحت عنوان مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو ، به درستی رعایت نمایید تا به نتایج مطلوب خود از این جراحی دست یابید ؛ چرا که حصول نتایج موفقیت آمیز از اعمال جراحی زیبایی ، علاوه بر این که وابسته به مهارت و توانمندی جراح می باشد ، به رعایت مراقبت های بعد از عمل نیز بستگی شدید دارد.

نکات و مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو

دستورالعمل های دوره نقاهت بعد از هر نوع جراحی زیبایی صورت ، از استانداردهایی برخوردار است. یک جراح لیفت ابرو خوب در تهران ، این دستورالعمل های مراقبتی را در روز مشاوره عمل برای شما بازگو می نماید.

 • به طور کلی پس از جراحی  ، ممکن است کمی احساس گرسنگی کنید ؛ در این صورت توجه داشته باشید که تحت هیچ عنوان مجاز به مصرف غذاهای جویدنی نخواهید بود و صرفا باید غذاهای مایع و رقیق میل نمایید.
 • معمولا توصیه می شود تا 2 هفته بعد از جراحی لیفت ابرو به خوبی استراحت کنید ، البته لازم به ذکر است که منظور از استراحت ، بی تحرکی نمی باشد و بهتر است جهت پیشگیری از لخته شدن خون در پاها ، روزانه پیاده روی آهسته در منزل داشته باشید.
 • انجام فعالیت های ورزشی ، بلند کردن اجسام سنگین و انجام اموری که نیازمند انرژی زیاد هستند ، طی 3 هفته ابتدایی بعد از لیفت ابرو ممنوع می باشد.
 • یکی از مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو که اهمیت بسیاری دارد ، تمیز نگه داشتم جراحت ها می باشد. در صورتی که برش های عمل لیفت ابرو ، در پشت خط رویش موهای تان ایجاد شده است ؛ نیازی به مراقبت روزانه ندارد ، اما اگر در جلوی خط رویش مو بخیه دارید ، بخیه ها نیاز به تمیز کردن سه نوبت در روز دارند.
 • توجه داشته باشید که اولین شستشوی بخیه ها باید با پروکسید هیدروژن انجام شود ؛ ضمنا بعد از شستشوی بخیه ها باید با مقداری وازلین یا پماد باسیتراسین بخیه ها را چرب نگاه دارید.

 

مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو - دکتر کشکولی

سایر مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو

 • از روز دوم بعد از جراحی لیفت ابرو ، مجاز به استحمام می باشید.
 • پس از عمل لیفت ابرو ، ممکن است با علائمی از قبیل خونریزی ، عفونت ، قرمزی ، تب ، ترشح غیرمعمول یا درد مواجه باشید ؛ در این صورت با بهترین جراح لیفت ابرو تهران خود تماس بگیرید.
 • پس از جراحی  ، در موضع جراحی شده با تورم مواجه خواهید بود. تورم ناشی از جراحی لیفت ابرو ، در هر فردی با فرد دیگر متفاوت می باشد ؛ اما به طور کلی تقریبا از روز سوم بعد از عمل ، میزان آن افزایش یافته و پس از آن به تدریج فروکش می کند.
 • بعد از جراحی لیفت ابرو ، در هنگام خواب و استراحت ، حتما سر خود را با چند بالش بالا نگاه دارید و به این ترتیب به بهبود جریان خون کمک کرده و از شدت ورم و کبودی بکاهید.
 • تا 2 هفته بعد از جراحی ، از رانندگی کردن بپرهیزید.
 • به مدت 4 هفته پس از جراحی لیفت ابرو ، باید از رنگ کردن موهای تان اجتناب نمایید.

دقت داشته باشید که مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو ، به تسریع روند بهبودی شما کمک می کند.

غذاهای مفید برای تسریع ریکاوری بعد از جراحی لیفت ابرو

ماهی

اگر به دنبال روشی برای تامین پروتئین ، اسیدهای چرب امگا 3 و ویتامین ها هستید ، ماهی پاسخ سوال شماست.  ماهی های از قبیل سالمون، جزو سالم ترین غذاهایی در بشقاب شما بوده و حاوی مزیت های بی شماری می باشد. ماهی می تواند خطر حملات قلبی را کاهش داده، عملکرد مغز را بهبود بخشیده و رشد استخوان را تقویت کند. همچنین یک عامل تقویت خوب برای دوره ریکاوری بعد از جراحی می باشد. پروتئین موجود در ماهی به استخواه ها و ماهیچه ها کمک می کند تا بعد از جراحی، بازسازی شده و در عین حال، به دلیل تقویت سیستم ایمنی، فرایند مبارزه با عوامل عفونت زا، به شکل بهتری انجام پذیرد.

آووکادو

آووکادو پر از چربی های سالم، ویتامین C، پتاسیم، منیزیم، ویتامین E، و ویتامین B است. این ماده غذایی مزایای یک آنتی اکسیدن قوی را ایفا کرده و سطوح کلسترول را به میزان قابل ملاحظه ای پایین آورده و از چشمان شما مراقبت می کند. آووکادو سطح انرژی را بالا برده و به ایجاد احساس بهبود بیشتر در شما کمک می کند.

 آناناس

کبودی و تورم از عوارض جانبی اجتناب ناپذیر پس از عمل لیفت ابرو هستند. آناناس بعنوان یک منبع فوق العاده برای کاهش تورم و التهاب شناخته شده است، چون حاوی آنزیم های پروتئازی می باشد که بدن برای گوارش پروتئین ها به آن نیاز دارد. مصرف آناناس بعد از جراحی لیفت ابرو ، به فروکش کردن تورم کمک می کند.

علاوه بر اجرای توصیه های ذکر شده برای دستورات و مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو ، دنبال کردن یک تغذیه صحیح و مناسب برای دوره ریکاوری بعد از لیفت ابرو ، می تواند نقش موثری در سرعت یافتن فرایند بهبود و بالا رفتن کیفیت این دوره شود.  غذاهای غنی از آنتی اکسیدان ه ا، ویتامین ها و پروتئین ها بعد از عمل لیفت ابرو می تواند فرایند ریکاوری شما را هموار می کند.

غذاهایی که باید بعد از جراحی لیفت ابرو از آنها اجتناب کنیم:

 • غذاهای تند
 • فست فودها
 • غذاهای شیرین
 • نوشیدنی های گازدار

نحوه تغذیه ، از مهم ترین مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو به حساب می آید. سعی کنید نکات گفته شده از سوی بهترین جراح لیفت ابرو در تهران را به خوبی رعایت کنید.

 

مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو - دکتر کشکولی

آیا بعد از عمل لیفت ابرو، باید از نور خورشید اجتناب کنیم؟

پس از تکمیل فاز عمل لیفت ابرو ، وارد دوره بهبود می شوید. اکنون دوست دارید ابروهای بالا کشیده شده و زیبایی چهره خود را به هم نشان بدهید. ولی باید از ناحیه تازه درمان شده در صورت تان در برابر دشمن همیشگی پوست یعنی نور خورشید، مراقبت کنید. وقتی زخم ها و برش ها تازه هستند و تورم و کبودی هنوز به طور کامل بین نرفته است، پوست شما بسیار حساس است. اجرای صحیح و دقیق مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو، شما را در دست یافتن به یک نتیجه مطلوب کمک می کند.

اگر بلافاصله بعد از جراحی  ، پوست ناحیه درمان شده را در معرض نور خورشید قرار دهید، خطر تشدید تورم و بر جای ماندن جای زخم، افزایش می یابد. گرمای خورشید، باعث التهاب و تاثیرات معکوس ناشی از خونریزی می شود. اگر ناچار به خروج از منزل، خصوصاً در ماه های گرم هستید، حتماً دستورالعمل های مربوط به مراقبت از پوست در برابر نور خورشید از قبیل استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب را فراموش نکنید.

زمان بندی دوره نقاهت و مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو

برای اینکه دوره ریکاوری را به طور مطلوبی پشت سر بگذارید و بدانید هر یک از مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو باید چه زمانی به انجام رسند ، خوب است بدانید در هر بازه زمانی این دوره احتمال دارد چه مواردی را تجربه کنید :

روز اول – عموما بعد از اتمام پروسه فرد بستری نمی شود و می تواند به خانه بازگردد. می توان در 24 ساعت اولیه از کمپرس سرد استفاده نمود. کبودی و ورم ایجاد شده در این مدت ملایم می باشد.

روز دوم و سوم – احتمالا میزانی درد در این مدت تجربه کنید. شدت تورم نیز به اوج خود می رسد و ممکن است در ناحیه پیشانی کمی حس فشردگی ایجاد شود.

روز چهارم – در چهارمین روز می توانید پانسمان ها را از محل جراحی بردارید و حمام کنید. در ابتدا بهتر است زخم های جراحی را به استفاده از محلول هیدروژن پر اکسید تمیز کرده و به دنبال آن پماد آنتی بیوتیک را بر آن موضع اعمال کنید. این پروسه را 2 تا 3 مرتبه در روز انجام دهید. بعد از اینکه پانسمان ها را باز کردید خوب است تا مدتی از هد بند استفاده کنید و تنها هنگام استحمام و تمیز کردن برش های جراحی آن را بردارید. ممکن است در این مدت محل قرارگیری ابروها خیلی بالا به نظر رسد ؛ نگران نباشید به مرور با حاصل شدن بهبودی کامل ، این مشکل برطرف شده و حالت نرمالی پیدا می کند.

روز دهم تا 21 – در صورت وجود نخ بخیه غیر قابل جذب ، در این بازه زمانی با مراجعه به بهترین جراح لیفت ابرو تهران که عمل را تحت نظر او انجام داده اید ، بخیه ها کشیده می شوند. همچنین با سپری شدن این مدت استفاده از هدبند تنها شب به هنگام خواب الزامی خواهد بود که تا سه هفته این روند ادامه پیدا می کند.

روز 21 – در روز بیست و یکم انتظار می رود زخم های جراحی کامل بهبود یافته باشند و دیگر نیازی به اعمال پماد آنتی بیوتیک نخواهد بود.

دو هفته تا یک ماه و نیم بعد از جراحی – بی حسی برطرف شده و در نواحی پیشانی و ابرو کمی احساس سوزش مانند را تجربه خواهید کرد به این خاطر که رشته های عصبی در این مدت ترمیم می شوند.

6 ماه بعد از عمل لیفت ابرو – با گذشت شش ماه تمامی اثرات جانبی که ذکر شد برطرف گردیده و ابروها در محل نرمال خود قرار می گیرند. در این بازه نتیجه نهایی لیفت ابرو مشخص می شود.

ورم و کبودی پس از عمل

در اکثر موارد کبودی و ورم نمود یافته بعد از جراحی ، پیش از آن که رو به بهبودی رود ، با گذشت دو الی سه روز ، شدت بیشتری پیدا می کند. به گونه ای که وقتی فرد در آینه به خود نگاه می کند در قیاس با روز اول ممکن است متوجه کبودی و ورم بیشتری در موضع جراحی شده ، شود. در روز چهارم الی پنجم دوره نقاهت ، این موارد رفته رفته برطرف می شوند. در شرایط نرمال و انجام مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو ، انتظار می رود نهایتا بعد از 10 الی 14 روز ، این اثرات تا حد بسیار زیادی بهبود پیدا کرده باشند.

در مراقبت های بعد از جراحی لیفت ابرو ، برای کاهش ورم گفته می شود که بالا نگهداشتن سر به کمک تعدادی بالش ، می تواند در این امر تاثیر گذار باشد. استفاده از پک یخ بر نواحی ورم کرده هم ، اما فقط در چند روز اول ، کمک کننده است.

برای استفاده از کمپرس سرد یا پک یخ گفته می شود که به مدت 20 دقیقه بر روی چشم ها قرار گیرد. سپس 20 دقیقه استراحت داده و در صورت نیاز ، مجدداً به همین میزان زمانی از کمپرس استفاده نمایید.

درد و سوزش بعد از جراحی

این مطلب از سوی جراح به بیمار گوشزد می شود که بعد از عمل لیفت ابرو ، ممکن است کمی درد و ناراحتی را تجربه کنید. در این راستا ایشان برای بیمار دارو مسکن تجویز کرده که برای اثر گذاری مطلوب فرد باید طبق دستور ایشان مصرف کند.

علاوه بر درد ، احتمال می رود در قسمت هایی از پوست در محل جراحی ، خصوص نواحی نزدیک به برش ها ، سوزش و خارشی را تجربه نمایید. به ویژه زمانی که اثر داروی بیهوشی از بین می رود. مراقب باشید که تا زمانی که محل بخیه ها به طور کامل بهبود پیدا نکرده اند ، در صورت احساس خارش ، به هیج عنوان نباید موضع را بخارانید ؛ زیرا موجب آسیب دیدن بخیه ها می شود.


اقدامات-قبل-از-جراحی-پلک.jpg
17/آگوست/2022

در این مقاله با مهمترین اقدامات قبل از جراحی پلک آشنا می شویم. بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک از جمله اعمال جراحی زیبایی صورت به شمار می رود که به جرات می توان گفت بعد از جراحی زیبایی بینی به عنوان دومین جراحی پرطرفدار و محبوب در میان اقشار مختلف مردم شناخته می شود.

 

اقدامات قبل از جراحی پلک - دکتر کشولی

 

به طور کلی هدف از جراحی پلک ، رفع افتادگی پلک و پف زیر چشم می باشد تا بدین ترتیب منتج به بازگشت جوانی و شادابی به چهره گردد. مهم ترین رکن در راستای کلیه اعمال جراحی زیبایی ، انتخاب جراح می باشد ؛ چرا که با انتخاب صحیح جراح می توان از بروز عوارض ناشی از عمل پیشگیری به عمل آورده و به نتایج ایده آل خود نیز دست یافت.

پس از انتخاب یک جراح متبحر و حاذق ، قدم بعدی که شما را در کسب نتیجه موفقیت آمیز از جراحی و جلوگیری از عوارض احتمالی حین و بعد از عمل یاری می دهد و ایمنی جراحی را نیز تضمین می کند ، رعایت دقیق و اصولی اقدامات پیش از جراحی پلک و مراقبت های بعد از این عمل جراحی می باشد. در مقاله حاضر قصد داریم تا شما همراهان عزیز را با دستورات و اقدامات قبل از جراحی پلک آشنا سازیم ؛ به منظور کسب آگاهی کافی در این خصوص ، می توانید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

پروفسور محسن بهمنی کشکولی فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم ، از برترین استادان و جراحان پلک استان تهران می باشند. ایشان با اتکا بر توانایی و مهارتی که در این حوزه دارند به بهترین نحو ممکن اقدام به انجام انواع جراحی پلاستیک زیبایی ، ترمیمی و درمانی پلک و چشم مراجعین محترم خویش می نمایند و نتایج بهینه ای را برای آنان به ارمغان می آورند.

مراقبت از پوست

یکی از اقداماتی که باید قبل از پا گذاشتن به روند بلفاروپلاستی مورد توجه قرار دهید ، مراقبت از پوست می باشد. پوست شما اولین ناحیه ای در صورت است ، که علائم پیری در آن نمایان می شود. حتی اگر قرار است تحت جراحی پلک نیز قرار بگیرید ، مراقبت از پوست ، به عنوان پیش مقدمه ای در چارچوب اقدامات قبل از جراحی پلک ، باید گنجانده شود.

پوست اطراف چشم ها بسیار نازک و ظریف تر از پوست سایر بخش های بدن است ؛ چون پوست این ناحیه از صورت مرتباً در معرض حرکت ، باز و بسته شدن چشم ، لبخند و سایر حرکات صورت می باشد ، که در طی شدن سریع تر روند فرسایش آن ، دخیل است. همچنین پوست اطراف چشم ها ، بیشتر از سایر نواحی بدن در معرض اشعه های ساطع شده از خورشید قرار می گیرد و همین امر ، در سرعت گرفتن پدیدار شدن آثار پیری در این ناحیه ، اثر گذار می باشد.

اقدامات قبل از جراحی پلک - دکتر کشکولی

در مرحله اقدامات قبل از جراحی پلک ، مراقبتهای زیر را از پوست خود به عمل آورید :

محافظت از پوست در برابر نور خورشید

قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، دشمن شماره یک پوست شماست. استفاده از کرم ضد آفتاب و مراقبت از چشم ها با استفاده از عینک آفتابی ، در هنگام خروج از منزل و قرار گرفتن در محیط های باز ، را به یک عادت برای خودتان تبدیل کنید. استفاده از کرم ضد آفتاب به اندازه مسواک زدن اهمیت دارد ؛ پس به شما توصیه می کنیم تا کرم ضد آفتاب خود را در کنار مسواک تان قرار دهید ، تا هرگز آن را فراموش نکنید.

هیدراته بمانید.

آبرسانی کافی به بدن و هیدراته نگه داشتن آن ، خاصیت ارتجاعی پوست را حفظ کرده و در پنهان شدن چین و چروک ها ، موثر واقع می شود. نوشیدن آب و اجتناب از مصرف بیش از حد نمک ، می تواند به جلوگیری از احتباس آب کمک کرده و پف را کاهش می دهد.

یک رژیم غذایی خوب را دنبال کنید.

از میل کردن غذاهای فراوری شده ، جداً خودداری کنید. یک رژیم مبتنی بر گیاهان و مواد غذایی ضد التهابی ، می تواند به جوان تر ماندن پوست کمک کند. غذاهایی از قبیل اسفناج ، شیر بادام ، هوموس و میوه های هم خانواده تمشک ، به غذاهای جوانی معروف هستند.

کرم های مراقبت از پوست

از کرم های مراقبت از پوست خوب ، بر یک مبنای روزانه استفاده کنید. این کار به بهبود کیفیت کلی پوست شما ، کمک به سزایی می کند.

انجام آزمایشات مربوط به چشم

یکی دیگر از اقدامات قبل از جراحی پلک ، انجام آزمایشات لازم است. یک آزمایش جامع و کامل چشم توسط پزشک متخصص ، اولین قدم برای آماده شدن جهت قرار گرفتن تحت جراحی پلک می باشد. با این آزمایش ، نه تنها بینایی شما سنجیده می شود ؛ بلکه سلامت کلی شما نیز که بر روی نتیجه نهایی جراحی تاثیر گذار خواهد بود ، بررسی می شود.

محل سپری کردن دوره ریکاوری در منزل را مشخص کنید.

قبل از رسیدن به موعد مقرر جراحی پلک ، فضایی را در منزل مشخص کنید ، که قرار است دوره ریکاوری تان را در آنجا بگذرانید. بهتر است برای کاسته شدن از اضطراب در طول این دوره ، از قبل برنامه ریزی در خصوص تهیه غذا نموده و مقداری غذاهای از قبل آماده شده را جهت استفاده در طول ریکاوری ، تهیه کرده و در یخچال بگذارید ؛ تا

در روزهای ریکاوری تان ، دغدغه تهیه غذا نداشته باشید.

گزینه های سرگرم کننده ای که مورد علاقه تان هستند ، را نیز تهیه کرده و در این مکان قرار دهید ، تا با سرگرم کردن خودتان در دوره ریکاوری ، تجربه کسل کننده ای از این دوره نداشته باشید.

 

 

نکات و اقدامات قبل از جراحی پلک

 • زیباجویان محترم جراحی زیبایی پلک ، در صورتی که داروی خاصی مصرف می کنند یا به بیماری بخصوصی مبتلا هستند باید قبل از انجام جراحی، این مسئله را به جراح معالج خود اطلاع دهند؛ زیرا برخی بیماری ها و داروها در روند عمل اختلال ایجاد کرده و فرد را در معرض خطرات جدی قرار می دهند.
 • بهترین جراح پلک تهران ممکن است قبل از جراحی، داروهایی را برای بیمار تجویز نماید؛ در این صورت بیمار موظف است داروهای تجویز شده را تهیه و نسبت به مصرف صحیح و به موقع آن ها مبادرت ورزد.
 • برخی داروها نظیر داروهای ضد انعقاد خون اعم از بروفن، آسپرین، ژلوفن و غیره از چند روز قبل از جراحی پلک تا چند روز پس از آن ممنوع می باشد؛ توجه داشته باشید که این قبیل داروها به دلیل ایجاد اختلال در انعقاد خون می توانند سبب افزایش ریسک خونریزی در حین و حتی پس از عمل شوند.
 • پزشک معالج شما آزمایشاتی را برای تان تجویز می کند که باید پیش از عمل، تمامی آن ها را انجام داده و نتایج آن را در روز جراحی همراه خود داشته باشید و در اختیار جراح تان بگذارید.

سایر اقدامات لازم قبل از جراحی پلک

 1. به عنوان یکی از اقدامات قبل از جراحی پلک ، شما با پزشک معالج تان یک جلسه مشاوره خواهید داشت که در این جلسه می توانید در خصوص اهداف و خواسته هایتان از انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی با ایشان صحبت کنید.
 2. در جلسه مشاوره علاوه بر این که فرد زیباجو به شرح خواسته های خود از انجام عمل می پردازد، جراح نیز دستورات و اقدامات قبل و بعد از جراحی را برای وی تشریح می نماید.
 3. در این جلسه، بهترین دکتر بلفاروپلاستی تهران یک دیدگاه کلی نسبت به نتیجه عمل برای بیمار ارائه می نماید تا بیمار توقعاتی غیرمنطقی از ماحصل جراحی نداشته باشد.
 4. افراد باید از 2 هفته قبل تا 2 هفته بعد از جراحی پلک، از مصرف مشروب و استعمال سیگار و قلیان اجتناب نمایند؛ زیرا این موارد اکسیژن رسانی خون را مختل کرده و ممکن است در حین عمل جان فرد را به مخاطره بیاندازند و پس از عمل نیز سبب کند شدن فرآیند ترمیم زخم ها گردند.
 5. متقاضیان جراحی زیبایی پلک باید در شب قبل از جراحی پلک، استحمام نمایند؛ زیرا تا مدتی پس از عمل مجاز به حمام کردن نخواهند بود.

 

 

شما عزیزان و همراهان گرامی می توانید با رعایت موارد فوق الذکر از بروز هر گونه اختلال در حین و پس از عمل جراحی پلک ، جلوگیری نمایید.

انتخاب یک جراح پلک با تجربه

از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی پلک باید به انتخاب جراح اشاره کرد. چرا که ایشان باید تغییرات لازم را بر روی پلک ها اعمال نمایید. در این راستا جراح باید به طور کامل بر روی آناتومی چشم و پلک ها مسلط باشد تا بتواند عمل جراحی پلک را به بهترین نحو به انجام رساند. با انتخاب یک جراح خوب ، می توانید از موفقیت آمیز بودن عمل مطمئن شوید.

جلسه مشاوره قبل از جراحی پلک

بعد از انتخاب جراح ، قدم بعدی در راستای اقدامات قبل از جراحی پلک ، جلسه مشاوره است. جلسه مشاوره با بهترین جراح پلک تهران از اهمیت بالایی برخوردار بوده ؛ چرا که طی آن پروسه عمل از تمامی جوانب بررسی می شود. در وهله اول پزشک پرونده پزشکی بیمار را که راجع به بیماری های گذشته ، جراحی یا پروسه های درمانی خاص اطلاعاتی را در بردارد ، به طور دقیق مرور و ارزیابی می کند. آگاهی از این موارد ، سطح سلامت عمومی فرد را مشخص نموده و بدین ترتیب پزشک می تواند مشخص نماید که بلفاروپلاستی تا چه حد برای او با ریسک همراه است.

در ادامه نیز ایشان اقداماتی را که موجب کمتر شدن ریسک عمل می شوند ، برای فرد توضیح می دهد. تعدادی از این اقدامات به قبل از عمل و تعدادی به بعد از عمل مرتبط می شوند. همچنین ایشان بر اهمیت موارد توصیه شده ، تاکید می کند. از آن جایی که هر اقدام جراحی نمی تواند به طور صددرصد عاری از عارضه باشد ، جراح در جلسه مشاوره عوارض احتمالی عمل پلک را بازگو می کند و نیز راه های جلوگیری و مقابله با آن ها را به بیمار توضیح می دهد.

هنگام ملاقات با پزشک ، حتما خواسته هایتان را از انجام جراحی پلک بیان کنید. گاهی اوقات افراد با انتظارات نامعقول برای عمل بلفاروپلاستی اقدام می کنند و همین امر موجب می شود پس از عمل از نتیجه رضایت نداشته باشند. بنابراین لازم است جراح نسبت به اهداف بیمار آگاه باشد تا در صورت منطقی نبودن آن ها ، او را در جهت درست هدایت کند. در پایان نیز اگر نیاز به انجام آزمایش یا عکسبرداری باشد ، از بیمار خواسته می شود که این موارد را به انجام رساند.


بلفاروپلاستی1.jpg
17/آگوست/2022

بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک ، نوعی عمل جراحی است که موجب اصلاح پلک های افتاده و چروکیده می شود و ممکن است شامل حذف پوست ، عضلات و چربی های اضافی آن باشد. با بالا رفتن سن ، پلک های شما کشیده می شوند و عضلات حمایت کننده آن تضعیف می گردند. در نتیجه ، چربی بیش از حد ممکن است در بالا و زیر پلک ها جمع شود و باعث افتادگی ابروها ، چروکیدگی پلک های بالایی و پف زیر چشم های شما شود. علاوه بر این ، پیدایش عوامل فوق سبب می شود که چهره شما پیرتر به نظر برسد و افتادگی پوست اطراف چشم می تواند دامنه دید پیرامونی را محدود کند. عمل زیبایی پلک می تواند این مشکلات را کاهش داده یا از بین ببرد و چشم ها را جوان تر نشان دهد. برای این که بدانید ، آیا این عمل جراحی برای شما مناسب است یا خیر ، باید درباره آنچه از جراحی پلک انتظار می رود و مزایا و معایب آن آگاه شوید. از این رو دکتر محسن بهمنی کشکولی ، بهترین جراح پلک تهران ، یک مقاله کامل و جامع را گردآوری کرده و در اختیار شما قرار داده است.

بلفاروپلاستی - دکتر کشکولی

چرا بلفاروپلاستی انجام می شود ؟

اگر پلک هایی چروکیده یا افتاده دارید که مانع باز شدن کامل چشم های شما می گردند یا موجب پف پلک های پایینی شده اند ، بلفاروپلاستی ، یک گزینه مناسب برای شما است.

اگر یکی از مشکلات زیر را داشته باشید ، این عمل جراحی می تواند گزینه انتخابی مناسبی برای شما باشد :

 • زیر چشم ها پف کرده اند
 • پلک های بالایی پف کرده یا چروکیده اند
 • پوست پلک های پایینی افتادگی دارد
 • پلک های بالایی افتادگی دارند به طوری که موجب ایجاد محدودیت در دید پیرامونی شما شده است.

شما می توانید همزمان با جراحی زیبایی پلک ، عمل های دیگر مثل لیفت ابرو ، لیفت صورت یا کشیدن پوست صورت را نیز انجام دهید.

افزایش سن چگونه بر افتادی پلک ها تاثیر می گذرد ؟

همانطور که می دانید هدف از انجام بلفاروپلاستی رفع نشانه های پیری است که پلک را تحت تاثیر قرار داده اند. با روند تدریجی افزایش سن ، خاصیت الاستیکی پوست نیز رفته رفته کم می شود. علاوه بر کاهش کشسانی پوست ، جاذبه زمین نیز پوست را به سمت پایین سوق می دهد. بدین نحو تجمع پوست اضافی در نواحی پلک فوقانی و تحتانی افزایش می یابد. پوست اضافه در پلک پایین باعث پف پلک و ایجاد چین و چروک می شود. در پلک فوقانی ، چین خوردگی اضافی پوست موجب افتادگی پلک شده و گاهی محدود شدن بینایی فرد را در پی دارد. پف ایجاد شده در پلک های بالا و پایینی می تواند در اثر تجمع سلول های چربی نیز باشد. با گذشت زمان و بالا رفتن سن ، دیواره نگهدارنده بافت های چربی در نواحی پلک تضعیف شده و راه را برای انباشته شدن چربی ها در پلک ها باز می کند.

مزایای جراحی زیبایی پلک چیست ؟

بلفاروپلاستی در زنان و مردان مزایای زیر را به همراه دارد :

 • کاهش افتادگی پلک بالا
 • به حداقل رساندن پف زیر چشم ها
 • افزایش میدان دید
 • حذف خطوط ریز و چین و چروک ها در اطراف چشم ها
 • حفظ چهره طبیعی

بلفاروپلاستی

 

آیا من داوطلب خوبی برای بلفاروپلاستی هستم ؟

پلک ها اغلب اولین ویژگی در صورت هستند که علائم پیر شدن از قبیل افتادگی و چین و چروک ها در آن نمایان می شود. بلفاروپلاستی ، در میان زنان و مردانی که خواهان کاهش چین و چروک ها و حلقه های تیره و پف زیر چشم ها و افتادگی بالای چشم ها که بینایی را مختل می نمایند  هستند ، از رواج زیادی برخوردار است. با صاف کردن و محکم نمودن پوست در پلک های بالایی و پایینی ، پزشک می تواند چهره ای جوان تر و شاداب تر را برای بیماران خود خلق نمایند. داوطلبین ایده آل برای جراحی پلک ، باید از مصرف سیگار امتناع نموده و دارای سلامت عمومی خوبی باشند. همچنین باید از نتیجه جراحی انتظارات منطقی داشته باشند. پزشک با تجربه ، می تواند نتایج بهینه و طبیعی را به واسطه جراحی زیبایی پلک در بیماران خود خلق نماید.

چه کسی کاندیدای مناسبی برای جراحی زیبایی پلک است ؟

اگر بخواهیم یک دیدگاه کلی را در نظر بگیریم ، زنان و مردانی که 30سالگی را پشت سر گذاشته اند ، می توانند کاندیدای ایده آلی برای عمل زیبایی پلک باشند. البته برخی افراد با توجه به عوامل ژنتیکی ممکن است زودتر به انجام این جراحی نیاز پیدا کنند. در صورتی که از سلامتی عمومی مطلوبی برخوردار باشند ، مانعی برای انجام جراحی زیبایی پلک وجود نخواهد داشت. اگر که فرد به سبب سبک زندگی ناسالم به افتادگی و پف پلک دچار شده است و می خواهد بلفاروپلاستی انجام دهد ، بایستی قبل و بعد پروسه استایل زندگی خود را تغییر دهد.  اگر به بیماری های چشمی ، بیماری گریوز ، بیماری های قلبی ، فشار خون یا دیابت مبتلا هستید ، ممکن است جراحی برایتان مشکل ساز شود. پس بهترین جراح پلک تهران را در جریان احوالات خود قرار دهید.

مشاوره قبل از جراحی زیبایی پلک

آیا می دانید یک جراح پلک خوب در طول جلسه مشاوره در خصوص چه مواردی با بیمار خود گفتگو می کند ؟ بلفاروپلاستی شامل جراحی پلک بالا ، پلک پایین یا ترکیبی از هر دو می باشد. از آن جایی که این جراحی برای هر بیمار ، سفارشی می باشد ؛ شما باید جلسه مشاوره ای را با یک جراح دارای بورد تخصصی در زمینه جراحی زیبایی پلک هماهنگ نمایید. ایشان مشاوره کاملی را انجام داده و درباره موضوعات زیر بحث می نماید :

 • اهداف شما از انجام جراحی پلک
 • ارزیابی موقعیت پوست
 • گرفتن عکس و انجام ارزیابی ها
 • شرح گزینه های جراحی
 • توصیه روندهای ترکیبی
 • ارائه یک طرح جراحی

 

بلفاروپلاستی - دکتر کشکولی

چگونه می توان جراحی پلک را اختصاصی و سفارشی نمود ؟

بلفاروپلاستی ، برای بازیابی جوانی و کانتور چشم طبیعی انجام می شود. جراح شما در خصوص درمان مناسب برای دغدغه های منحصر به فرد شما گفتگو می کند. این روند بر حسب نواحی مورد هدف ، تقریبا یک یا دو ساعت طول می کشد.

عمل زیبایی پلک بالا

بلفاروپلاستی پلک بالا ، افتادگی پلک را از طریق برداشتن پوست و چربی اضافی از پلک بالا ، درمان می کند. این تکنیک ، به از بین بردن چین و چروک های پنجه کلاغی و دیگر خطوط ریز در اطراف چشم ها کمک می کند. جراحی پلک بالا ، تحت بی حسی موضعی در اتاق عمل انجام می شود. یک برش در چین های طبیعی پلک بالا ایجاد می شود و توده های چربی انباشت شده برداشته می شوند. پوست اضافی نیز پیرایش شده و سپس برش ها با استفاده از بخیه ها ، بسته می شوند. برداشتن بافت چربی و پوستف یک تاثیر لیفتینگ را بر جای می گذارد.

عمل زیبایی پلک پایین

بلفاروپلاستی پلک پایین ، پف زیر چشم ها را کاهش داده و یک چهره سرحال تر را خلق می کند.  جراحی پلک پایین ، تحت بیهوشی عمومی در یک مرکز جراحی انجام می شود. یک برش در زیر خط مژه پایین ایجاد می شود که از طریق آن پوست اضافی ، بافت های چربی و ماهیچه ها برداشته شده یا در موقعیت مناسب قرار داده می شوند ؛ سپس برش ها با استفاده از بخیه های غیر جذبی بسته می شوند. اگر بیمار ، تنها خواهان برداشتن پوست اضافی باشد ؛ می توان برش را در داخل پلک پایین با هدف جلوگیری از ایجاد جای زخم قابل رویت ، ایجاد نمود ؛ البته این تکنیک برای برداشتن پوست اضافی مجاز نمی باشد.

 

 

آمادگی قبل از بلفاروپلاستی

برای انجام عمل بلفاروپلاستی ، به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم یا یک جراح پلاستیک خوب در تهران که متخصص در جراحی چشم است مراجعه کنید ؛ پزشک مورد نظر در جلسه مشاوره ، در مورد مسائل زیر با شما صحبت خواهند کرد :

 • سابقه پزشکی : پزشک ، سوالاتی در مورد جراحی های قبلی و شرایط گذشته یا جاری ، مانند خشکی چشم ، گلوکوم ، آلرژی ، اختلالات گردش خون ، مشکلات تیروئید و دیابت از شما خواهد پرسید. همچنین پزشک درباره استفاده از داروها ، ویتامین ها ، مکمل های گیاهی ، الکل ، دخانیات و مواد مخدر ؛ سوال خواهد کرد.
 • انتظارات شما : یک گفتگوی صادقانه از انتظارات و انگیزه‌هایی که دارید کمک می کند تا زمینه برای یک عمل رضایت بخش آماده گردد. همچنین پزشک توضیح خواهد داد که این روش برای شما مناسب است یا خیر.

قبل از جراحی زیبایی پلک اقدامات زیر انجام می شود :

 • معاینه فیزیکی : یک جراح پلک خوب در تهران یک معاینه فیزیکی انجام می دهد که ممکن است شامل تست تولید اشک و اندازه گیری قسمت هایی از پلک باشد ، از شما می گیرد.
 • عکسبرداری از پلک ها : از چشم ها و پلک های شما از زاویه های مختلف عکس می گیرند. این عکس ها به برنامه ریزی جراحی ، ارزیابی اثرات کوتاه مدت و بلند مدت کمک می كند.

همچنین از شما خواسته می شود  :

 • مصرف وارفارین ، آسپرین ، ایبوپروفن ، ناپروکسن سدیم ، ناپروکسن و هر نوع دارو یا مکمل گیاهی که خونریزی را افزایش می دهد ، متوقف نمایید. از پزشک خود بپرسید که چه مدت قبل از جراحی باید از مصرف این داروها اجتناب کنید و فقط داروهایی را که توسط او تایید می شوند مصرف نمایید.
 • سیگار را چند هفته قبل از جراحی ترک کنید. سیگار کشیدن می تواند سرعت بهبود زخم های شما را کاهش دهد.
 • ترتیبی دهید تا روزی که عمل جراحی دارید یک نفر همراه داشته باشید. ( داشتن همراه الزامی نیست. )

 

نحوه انجام عمل بلفاروپلاستی

جراحی پلک معمولا به صورت سرپایی انجام می شود. جراح داروهای بی حسی را به پلک ها تزریق می کند و داروهای وریدی به شما کمک می کند تا آرام باشید. اگر عمل جراحی بر روی پلک های فوقانی و پایینی انجام شود ، جراح معمولا ابتدا پلک های بالایی را عمل می کند. سپس ایشان ، پلک را برش داده و بخشی از پوست ، عضله و احتمالا چربی اضافی را بر می دارد و جای برش را بخیه می زند. برای پلک پایین ، دکتر بلفاروپلاستی ، فقط زیر مژه و خط طبیعی پلک را برش می زند یا این که عمل برش را از داخل پلک انجام می دهد. او چربی ، عضلات و چروک اضافی پوست را از برداشته یا آن را ترمیم می کند و محل برش را می بندد. اگر پلک بالایی شما تا نزدیک مردمک افتادگی داشته باشد ، جراح ممکن است با استفاده از روشی به نام توسیس عمل جراحی زیبایی پلک را انجام دهد و بدین ترتیب از عضله ابرو ، پشتیبانی مضاعف می گردد.

بعد از عمل بلفاروپلاستی

بسیاری از مردم از نتایج بلفاروپلاستی رضایت دارند. این عمل جراحی باعث می شود ظاهرشان زیباتر و جوان تر گردد و اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنند. برای برخی افراد ، نتایج جراحی همیشگی است ولی برای بعضی دیگر شاید افتادگی پلک ها دوباره تکرار شود. کبودی و تورم چشم ها بعد از ٧ روز کاهش می یابد و می توانید به زندگی عادی برگردید ؛ اما بهبودی اثر زخم های جراحی چند ماه طول می کشد. در این مدت از پوست حساس پلک ها ، در برابر تابش نور خورشید به شدت محافظت کنید تا هرچه زودتر به نتایج مطلوب دست یابید.

اهمیت مراقبت های بعد از جراحی زیبایی پلک

به طور کلی جراحی زیبایی پلک ، فرم ظاهری پلک را بهبود بخشیده و در مؤلفه های صورت ، تقارن ایجاد می کند. عمل زیبایی پلک می تواند در پلک بالا ، پلک پایین یا هر چهار پلک به طور همزمان انجام شود. از فاکتورهای موثر در موفقیت آمیز بودن این عمل جراحی ، می توان به انتخاب بهترین جراح پلک اشاره کرد ؛ البته ناگفته نماند که صرفا انتخاب بهترین و متبحرترین جراح ، دستیابی به نتایج مطلوب را تضمین نمی کند و متقاضیان جراحی پلک باید علاوه بر دقت در انتخاب جراح ، در رعایت توصیه ها و مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی نیز بکوشند تا به این ترتیب به نتیجه ای مطلوب از این جراحی دست یابند. در ادامه به شرح اهمّ این دستورالعمل های مراقبتی پرداخته ایم.

 

بلفاروپلاستی - دکتر کشکولی

مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

 • بعد از عمل زیبایی پلک ، ممکن است چشم به نور حساس شود ؛ لذا افراد تا مدتی پس از جراحی باید از عینک های آفتابی تجویز شده از سوی جراح پلک تهران استفاده کنند.
 • جهت پیشگیری از بروز عفونت و خشکی چشم که از عوارض احتمالی جراحی پلک به شمار می روند ، قطره یا پماد چشمی مانند آنتی بیوتیک ، استروئید یا اشک مصنوعی تجویز می شود.
 • لازم به ذکر است که قطره های اشک مصنوعی از خشک شدن چشم جلوگیری می کنند. داروهای آنتی بیوتیک ، عفونت را از بین برده یا مانع عفونت باکتریایی می شوند و داروهای استروئیدی به کاهش تورم ، قرمزی و درد ناشی از عمل کمک می کنند.
 • طبیعتا بعد از عمل بلفاروپلاستی و از بین رفتن اثرات داروی بی حسی یا بیهوشی ، افراد با در مختصری در موضع جراحی شده ، مواجه خواهند بود ؛ بدین منظور داروهایی برای آن ها تجویز می شود که باید طبق دستور پزشک به مصرف برسانند.
 • توجه داشته باشید که داروهای کنترل کننده و تسکین دهنده درد ، معمولا موجب خواب آلودگی یا سرگیجه می شوند ؛ لذا تا مدتی بعد از جراحی پلک باید از انجام رانندگی و اموری که نیازمند هوشیاری و دقت می باشند خودداری گردد.

سایر مراقبت های مهم بعد از عمل پلک :

 • پس از عمل بلفاروپلاستی ، حداقل تا 2 هفته نباید از لنزهای تماسی استفاده کنید ؛ اما استفاده از عینک بلامانع می باشد.
 • طی 3 الی 4 روز ابتدایی بعد از جراحی پلک ، از غذاهای نرم استفاده کنید و مواد غذایی حاوی پروتئین و فیبر بالا را به برنامه غذایی خود اضافه کنید.
 • تا چند وقت بعد از عمل ؛ غذاهای شور و فرآوری شده و همینطور غذاهای تند را از وعده غذایی حذف کنید ؛ این قبیل مواد خوراکی ، تورم ناشی از عمل را تشدید می کنند.
 • تا 2 هفته بعد از جراحی زیبایی پلک ، از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل ، نیکوتین و کلیه دخانیات خودداری کنید. همچنین داروهای گیاهی ، داروهای ضد التهاب ، ویتامین E و اسیدهای چرب حاوی امگا 3 استفاده نکنید.
 • تا مدتی بعد از جراحی پلک ؛ در هنگام استراحت و خواب ، با کمک چند بالش سرتان را بالاتر از قفسه سینه نگهدارید و بر روی شکم و پهلو نخوابید.
 • تا زمانی که جراح معالج تان توصیه می کند از انجام فعالیت های شدید ؛ مانند بلندکردن اجسام سنگین ، ورزش های پر تنش و بلند کردن اشیای سنگین تر از 2 کیلو خودداری کنید.
 • تا چند وقت پس از بلفاروپلاستی ، از قرار گرفتن در معرض آفتاب اجتناب کنید و در صورتی که ملزم به بیرون رفتن از منزل و قرارگیری زیر نور مستقیم خورشید شدید ؛ حتما از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

 

بلفاروپلاستی

عوارض بلفاروپلاستی

یکی از رایج ترین پرسش هایی که متقاضیان بلفاروپلاستی با آن روبرو هستند ؛ این است که آیا جراحی پلک عوارض دارد یا خیر ؟ شایان ذکر است که جراحی پلک نیز ، مانند بسیاری از دیگر اعمال جراحی ؛ در صورتی که انجام بلفاروپلاستی در تهران به بهترین جراح پلک  واگذار گردد ، با حداقل عوارض ممکن روبرو خواهد بود. حال آن که در صورت عدم انتخاب صحیح جراح ، ممکن است عوارضی در پی این عمل جراحی پدید آید و در نتیجه ، فرد را ناچار به انجام جراحی مجدد و تقبل هزینه های قابل توجه نماید. ناگفته نماند که در برخی موارد ، متاسفانه عوارض ناشی از این جراحی ممکن است به حدی باشد که امکان جبران آن وجود نداشته و فرد را در معرض مواجهه با خطرات جدی قرار دهد. از این رو اکیدا توصیه می گردد که به منظور انجام کلیه عمل های جراحی ، به یک جراح مجرب و متبحر مراجعه نمایید و هرگز به صرف پرداخت هزینه های نازل و مواردی از این قبیل به جراحان کم تجربه رجوع نفرمایید. البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که به طور کلی هر عمل جراحی ای با یکسری عوارض بدیهی و رایج همراه است که جراحی زیبایی پلک نیز از این قاعده مستثنی نیست.

اثرات جانبی بعد از جراحی پلک

 • دوبینی یا تاری خفیف دید
 • عدم تقارن محل برش در دو طرف
 • تورم و کبودی پلک ها و اطراف آن
 • بسته نشدن کامل پلک ها در هنگام خواب
 • جوش های سفید کوچک در محل بخیه ها

توجه داشته باشید که عوارض فوق الذکر ، موقتی بوده و به مرور و طی چند هفته مرتفع می گردند. در خصوص عدم بسته شدن کامل پلک ها در حین خواب ؛ باید اشاره نمود که در چنین مواردی ، جراح پلک خوب تهران به منظور کنترل این حالت ، اقدام به تجویز قطره اشک مصنوعی و پمادهای مرطوب کننده می نماید. اما چنانچه این حالت ، تشدید گردد و داروهای تجویز شده پاسخگو نباشند ؛ ممکن است عوارضی از قبیل خشکی شدید چشم و در پی آن زخم قرنیه و عوارض جدی بینایی بروز نماید و در نتیجه فرد ملزم به انجام جراحی ترمیمی گردد. خونریزی شدید ، از دیگر عوارض احتمالی بلفاروپلاستی به شمار می رود که البته به ندرت رخ می دهد. این عارضه در صورت وقوع ، می تواند بر عصب بینایی فشار وارد آورده و به افت میدان دید ( حتی به صورت دائمی ) بیانجامد. لذا غالبا توصیه می گردد جهت جلوگیری از بروز این عارضه ، طی ساعات ابتدایی پس از عمل ؛ از انجام  فعالیت های سنگین و خم کردن سر اجتناب گردد و در صورت رویارویی با درد ، حتما با جراح معالج تماس گرفته شود.

معرفی یک تست جدید درباره عمل بلفاروپلاستی برای اولین بار در دنیا توسط پروفسور کشکولی بهترین جراح پلک تهران

 

 

آیا می توان نتیجه حاصل از جراحی زیبایی پلک را همیشگی دانست ؟

جراحی زیبایی پلک ، مانند اکثر عمل های زیبایی دیگر ، توانایی مقابله با افزایش سن و اثرات ناشی از آن را ندارد. به بیانی ساده تر نباید انتظار داشته باشید بعد از جراحی پلک چین و چروکی ظاهر نشود و بالا رفتن سن و سال بر روی پلک ها و نواحی اطراف آن بی تاثیر باشد. بلکه کاری که عمل زیبایی پلک انجام می دهد این است که پیر به نظر رسیدن صورت ، پلک و چشم ها را به تعویق می اندازد. چنانچه بلفاروپلاستی بر روی پلک فوقانی انجام شده باشد می توانید انتظار داشته باشید تا 7 سال نتیجه آن ماندگار باشد. درمورد پلک تحتانی نیز باید گفت ماندگاری طولانی تری دارد و به ندرت به عمل مجدد نیاز پیدا می کند.

دوره ریکاوری بلفاروپلاستی به چه صورت است ؟

با به پایان رسیدن جراحی ، پماد موضعی آنتی بیوتیک بر روی پلک ها اعمال می شود. چرا که پلک و چشم نواحی حساسی هستند و باید از بروز عفونت در آن ناحیه جلوگیری شود.  در روز اول بایستی در هر ساعت از روز که بیدار هستید ، به مدت 10 الی 15 دقیقه از کمپرس یخ استفاده نمایید. سرمای ناشی از کمپرس به کاهش ورم و کبودی کمک می کند. در روز دوم این عمل را هر چند ساعت یک بار انجام دهید. با گذشت 48 ساعت کمپرس سرد جای خود را با کمپرس گرم عوض می کند. در این مقطع برای تسریع بهبودی ، از کمپرس گرم استفاده می شود. بهترین جراح پلک نیز در مورد داروهای مسکنی که باید مصرف کنید ، دستورالعمل لازم را در اختیارتان قرار می دهد. اگر در دوره نقاهت شاهد شدت یافتن درد و ورم بودید ، حتماً با پزشک معالج خود تماس بگیرید.

 

بلفاروپلاستی - دکتر کشکولی

 

هزینه جراحی زیبایی پلک

اگر می‌خواهید از مزایای بیمه استفاده نمایید ، ضرورت دارد که جراحی بلک به منظور بهبود و رفع محدودیت دید پیرامونی شما انجام گرفته باشد ؛ اما چنانچه عمل جراحی پلک با هدف زیبایی انجام شده باشد ، بیمه هزینه آن را پرداخت نخواهد کرد. برای اطلاع دقیق از هزینه بلفاروپلاستی باید به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

سخن آخر

از آن جا که پلک ها با بینایی در ارتباط هستند ، لازم است جهت انجام جراحی بلفاروپلاستی به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم مراجعه شود. زیرا یک جراح  فوق تخصص پلاستیک چشم خوب در تهران، با ساختار و آناتومی دقیق چشم آشنایی داشته و بدین ترتیب قادر خواهد بود این جراحی را به بهترین نحو ممکن انجام داده و از بروز عوارض بینایی پیشگیری به عمل آورد.

پروفسور محسن بهمنی کشکولی ، بهترین جراح پلک تهران و از برجسته ترین جراحان حوزه جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم به شمار می روند که با دقت فراوان در انجام این عمل جراحی ، عالی ترین خدمات را به مراجعین محترم خود ارائه می نمایند.


بلفاروپلاستی-پلک-پایین.jpg
17/آگوست/2022

بلفاروپلاستی پلک پایین که به جراحی پف پلک پایین نیز موسوم است ، با هدف از بین بردن پف زیر چشم ، سستی پوست و افتادگی پلک های پایین مورد استفاده قرار می گیرد. این پروسه بهتر است به دست بهترین جراح پلک تهران ، دکتر محسن بهمنی کشکولی به انجام رسد تا نتایج فوق العاده رقم بخورد.

 

بلفاروپلاستی پلک پایین - دکتر کشکولی

اهمیت تاندون کانتوس و کانتال جانبی در پشتیبانی از ساختار چشم

گوشه بیرونی یا کانتوس جانبی ، برای پشتیبانی و شکل دادن چشم ضروری است. اغلب جراحان پلاستیک عمومی و همچنین جراحان بدون درجه فوق تخصص در جراحی پلاستیک چشم ، از این مورد چشم پوشی می کنند و شاهد آن هستیم که پس از بلفاروپلاستی پلک پایین ، گوشه های بیرونی چشم به جای آن که شکلی زاویه دار داشته باشند ، گرد می شوند. تکنیک های پیشرفته برای بازگرداندن پشتیبانی و ایجاد زیبایی در گوشه های بیرونی چشم از داخل با حمایت از تاندون کانتال جانبی وجود دارد که توسط بهترین جراح پلک تهران انجام می گردد.

تکنیک های بلفاروپلاستی پلک پایین

به منظور جوانسازی پلک های پایین ، تکنیک های مختلفی وجود دارد ؛ اما معمولا رویکرد کلی در این راستا ، شامل خارج کردن چربی و همچنین حذف پوست اضافه و محکم کردن عضله پلک می باشد. در ادامه دو روش اصلی عمل جراحی پلک پایین را معرفی می کنیم.

 • جراحی پلک پایین با روش Transcutaneous یا برش خارجی در پلک پایین

بهترین جراح پلک تهران معمولا برای انجام جراحی پلک پایین ، یک برش کوچک در زیر قسمت رویش مژه ایجاد می کنند. بیمارانی که دارای پوست تیره تری هستند ممکن است تجمع رنگدانه ها را در طول خط برش تجربه نمایند. این روش از جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین اغلب شامل ایجاد برش و محکم کردن عضله orbicularis oculi می باشد و باید از پلک پایینی مانند یک تکیه گاه پشتیبانی کند. زیرا اگر یکپارچگی عضله پلک به خطر بیفتد ، می تواند موجب تغییر شکل چشم گردد. این روش ، معمولا توسط جراحانی مورد استفاده قرار می گیرد که متخصص نیستند و تجربه کافی در عمل جراحی پلک ندارند.

 • بلفاروپلاستی پلک پایین با روش Transconjunctival یا برش پلک از داخل

تکنیک Transconjunctival ، یک روش دیگر برای عمل پلک پایین است که نیاز به شناخت ساختارهای ظریف اطراف چشم دارد و برای انجام آن تنها نیاز به ایجاد یک برش کوچک از داخل پلک می باشد. این روش جراحی ، اغلب توسط جراحان فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم انجام می گیرد. لازم به ذکر است که بسته به تکنیک مورد استفاده ، مدت زمان انجام جراحی بلفاروپلاستی پلک تحتانی متفاوت خواهد بود.

 

 

مزایای عمل جراحی پلک پایین با روش ‏Transconjunctival

جراحی پلک پایین با روش Transconjunctival دارای مزایای متعددی است که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم. هیچ برش خارجی وجود ندارد ، بنابراین علائم جراحی غیر قابل تشخیص است. حتی معاینه چشم نیز علائم جراحی را نشان نمی دهد. در این روش شکل چشم به طور معمول بهتر حفظ می شود ، زیرا عضله orbicularis oculi محفوظ می ماند. در روش Transconjunctival بلفاروپلاستی پلک پایین ، کمترین آسیب به شبکه ظریف پشتیبانی کننده ساختار پلک وارد می شود.

برش در بلفاروپلاستی فوقانی چگونه زده می شود ؟

اگرچه در مقاله پیش رو به مبحث جراحی پلک تحتانی پرداخته شده است، اما لازم دانستیم در خصوص برش های جراحی پلک بالا نیز توضیحاتی ارائه نماییم. برش های جراحی در بلفاروپلاستی پلک فوقانی ، در چین طبیعی پلک زده می شوند ، البته گاهی اوقات اندکی به سمت بیرون پلک و در چین خنده ادامه می یابند. این برش ها پس از بهبودی ، تنها در صورت بسته بودن چشم ها قابل مشاهده می باشند. اگر جای زخم کمی تیره یا قابل توجه باشد ، لیزر درمانی می تواند آن را اصلاح کند و باعث شود جای زخم به رنگ طبیعی پوست شود.

نحوه عمل جراحی پلک پایین

برای عمل بلفاروپلاستی پلک پایین از بی حسی موضعی استفاده می شود. در این روش از بیهوشی کامل اجتناب می گردد و با بی حسی موضعی ، بیمار می تواند سریع تر روند بهبود خود را طی کرده و به زندگی عادی بازگردد.

چه سنی برای عمل جراحی پلک پایین مناسب است ؟

اگرچه عامل اصلی پف زیر چشم غالبا ناشی از افزایش سن است ، اما این مسئله می تواند ریشه ژنتیکی نیز داشته باشد و افراد جوان را نیز درگیر کرده و تاثیر ناخوشایندی بر کیفیت زندگی و تعاملات اجتماعی آن ها بگذارد. بنابراین در صورت حاد بودن پف زیر چشم ، بنا به تشخیص پزشک از سن 18 سالگی به بعد ، عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین می تواند انجام پذیرد.

روند بهبودی پس از انجام عمل بلفاروپلاستی پلک پایین

 • پس از جراحی پلک پایین ، معمولا تورم و کبودی جزئی ایجاد می شود که پس از یک هفته تا ده روز کاهش می یابد.
 • اکثر افراد می توانند بعد از 2 هفته به زندگی عادی خود بازگردند.
 • افراد ، دستورالعمل های خاصی را برای بهبود خود دریافت خواهند کرد و پزشک معالج در طول این مدت ، سلامتی بیمار را دنبال خواهد نمود.
 • توصیه می شود حدوداً یک هفته برای سپری کردن دوره ریکاوری بعد از جراحی ، از محل کار خود مرخصی بگیرید.
 • شاید بیشتر از یک هفته ، علائم و آثاری که نشان دهد شما جراحی پلک انجام داده اید ، بر روی چهره شما نمایان باشد.
 • شما نمی توانید برای چند روز بعد از جراحی ، رانندگی کنید. کبودی ، جای زخم و قرمزی برای ناپدید و محو شدن به چند هفته زمان نیاز دارند.

شما باید بعد از بلفاروپلاستی پلک پایین ، طبق دستورات زیر از خود مراقبت کنید :

 1. با قرار دادن چند بالش در زیر سر خود در طول چند روز اول بعد از جراحی ، در زمان استراحت ، به منظور کاهش دادن تورم ، سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید.
 2. به آرامی و ملایمت با استفاده از پماد و قطره های چشمی تجویز شده ، پلک هایتان را تمیز کنید.
 3. یک کمپرس سرد را به مدت چند روز ، در فواصل زمانی معین شده توسط پزشک ، بر روی ناحیه درمان قرار دهید. می توانید از کیسه های حاوی نخود منجمد ، که در یک حوله تمیز پیچیده شده است ، نیز استفاده کنید.
 4. به منظور محافظت از چشم ها در برابر نور خورشید و باد ، حتماً از عینک آفتابی استفاده کنید.
 5. در صورت احساس درد ، از پاراستامول یا هر داروی مسکن تجویز شده استفاده کنید.

همچنین از انجام کارهای زیر پرهیز کنید :

 • فعالیت های سنگین و شنا کردن به مدت چند روز
 • سیگار کشیدن ، چون استعمال سیگار می تواند باعث ایجاد حساسیت در چشم ها شود.
 • استفاده از لنز یا مالیدن چشم ها

بلفاروپلاستی پلک پایین در تهران توسط بهترین جراح پلک

 

عوارض جانبی مورد انتظار

خطراتی که برای بلفاروپلاستی پلک پایین وجود دارد ، قبل از جراحی به بیمار اطلاع داده خواهد شد. بهترین فوق تخصص جراحی های زیبایی چشم ، توصیه های لازم را برای به حداقل رساندن عوارض عمل جراحی بیان می کند و چگونگی جراحی خود را که در آن کمترین خطرات متوجه بیمار خواهد بود برای وی توضیح خواهد داد. بعد از جراحی پلک ، عوارض جانبی زیر به طور موقتی مورد انتظار می باشد :

 1. پف کردن و بی حس شدن پلک ها ، که بستن چشم ها در طول شب را دشوار می نماید.
 2. حساسیت یا اشک آلود شدن چشم ها ، که گاهی تا چند هفته طول می کشد.
 3. کبودی که باعث سیاه به نظر رسیدن چشم ها می شود.
 4. بر جای ماندن جای زخم که به تدریج محو شده و از بین می رود.

چه کسانی داوطلب ایده ال برای جراحی پلک محسوب می شوند ؟

داوطلبین ایده ال برای بلفاروپلاستی پلک پایین شامل :

 • افراد سالم فاقد مشکل پزشکی ، که بتواند در روند بهبود اختلال ایجاد کند.
 • افراد غیر سیگاری
 • افراد دارای نگرش مثبت و اهداف منطقی
 • افراد فاقد مشکلات جدی چشم

به خاطر داشته باشید که پلک های شما بخشی از صورت تان هستند. شکل ظاهری افتاده پلک می تواند در اثر افتادگی پوست پیشانی یا ابروها ، نیز اتفاق بیافتد. گاهی اوقات کشیدگی ماهیچه پلک بالا ، می تواند باعث افتادگی پلک شود. این حالت ، پتوز پلک نامیده شده و به درمان جراحی متفاوتی نیاز دارد. یک جراح پلک خوب در تهران با ارزیابی کامل آناتومی صورت شما ، درباره بهترین روند برای درمان دغدغه هایتان با شما گفتگو خواهد کرد.

گزینه های غیر جراحی برای درمان پف زیر چشم

برای برخی از افراد که دارای پف زیر چشم خفیف و گودی کم در ناحیه گونه هستند ، می توان به جای انجام بلفاروپلاستی پلک پایین از فیلرهای اسید هیالورونیک مانند Restylane به منظور رفع موقتی پف زیر چشم استفاده نمود. هنگام مشورت با پزشک ، ایشان به شما در مورد قابلیت استفاده از فیلرها برای درمان پف زیر چشم توضیح خواهند داد. توجه داشته باشید که اگر فقط مقدار کمی چربی در کیسه های زیر چشم وجود داشته باشد ، فیلرهای اسید هیالورونیک می توانند به عنوان یک جایگزین کوتاه مدت به جای جراحی استفاده شوند.

تجدید نظر برای درمان غیر جراحی پف زیر چشم

در برخی بیماران مشاهده می شود که از فیلرهای تزریقی زیر چشمی برای درمان پف زیر چشم استفاده شده است. متاسفانه بسیاری از افرادی که برای این منظور از فیلرها استفاده نموده اند ، کیسه های زیر چشم آن ها بزرگتر شده است. از این رو در حالت کلی ، افراد نباید به صورت خودسرانه و بدون مشورت با فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم ، تصمیم به تزریق فیلر زیر چشم بگیرند.

 • آیا برای درمان پف زیر چشم خفیف ، کرم ها موثر هستند ؟

اگر چه بسیاری از تولیدکنندگان کرم ها ادعا می کنند که می توان با استفاده از این کرم ها پف زیر چشم را درمان نمود ، ولی باید بدانید که هیچ کرمی نمی تواند چربی زیر پلک پایین را کاهش داده و از بین ببرد. زیرا کرم ها به صورت موضعی بر روی پوست قرار می گیرند ، بنابراین هر چقدر هم گران قیمت باشند ، نمی توانند چربی داخل کیسه های زیر چشم را درمان کنند. این کرم ها ممکن است پوست زیر چشم را به صورت ظاهری صاف تر نمایش دهند ، اما موجب رفع دائمی این عارضه نشده و به این منظور باید منبع اصلی پف زیر چشم درمان شود.

 

 

آیا بلفاروپلاستی پلک پایین موجب خشکی چشم می شود ؟

بیماران ، تورم و کبودی را تا حدی بعد از جراحی پلک تجربه می کنند و این ماهیت عمل است و در واقع تورم واکنش طبیعی بدن به آسیب دیدگی پوست و بافت می باشد. التهاب اطراف چشم ، می تواند در تولید و تخلیه اشک از و اطراف کره چشم تداخل ایجاد کرده و منجر به خشکی چشم شود. در بعضی موارد ، بیماران ممکن است خشکی چشم موقت را به عنوان عارضه جانبی جراحی در دوره بهبودی تجربه کنند. کاهش دفعات پلک زدن ، عارضه جانبی رایج بلفاروپلاستی پلک پایین است که می تواند سبب خشکی چشم شده و همچنین شرایط را در افراد مبتلا به خشکی چشم تشدید کند. به طور کلی پلک زدن ، عملکرد زیست شناختی ضروری در چشم محسوب می شود. پلک زدن با پخش کردن اشک ، موجب نرمی و مرطوب نگهداشتن چشم می شود و اجسام خارجی مانند گرد وغبار و ذرات ریز را از چشم خارج می کند. همچنین چشم را در مقابل باد ، جریان هوا ومیکروب ها محافظت می کند. در دوره بهبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی ، بیماران کمتر می توانند پلک بزنند ، یعنی چشم ها نرمی و رطوبت کمتری نسبت به روند معمول زیستی دریافت می کنند. این عارضه موقتی است و با قطره چشمی رفع می شود.

 

بلفاروپلاستی پلک پایین - دکتر کشکولی

 

 • آیا چشمان خشک می توانند تحت جراحی قرار گیرند ؟

چشمان خشک نیز می توانند بلفاروپلاستی پلک پایین را انجام دهند. البته شرایط خاصی وجود دارد که باید در نظر بگیرید ؛ اما الزاما وجود خشکی چشم ، مانع انجام این جراحی نمی شود. خشکی چشم ، وضعیتی است که می تواند از بی علامت بودن تا کاملا ناتوان کننده باشد. این امر به دلیل یکی از دو مشکل اساسی ایجاد می شود :

 1. تولید ناکافی اشک
 2. قرار گرفتن در معرض عواملی مثل نور شدید آفتاب که سبب خشکی چشم می شود.

هم زمانی بلفاروپلاستی پلک پایین و بالا

وقتی پیری پوست ، باعث افتادگی پلک فوقانی یا ” پف ” زیر چشم می شود ، جراحی پلک می تواند فواید زیبایی و عملکردی داشته باشد. جراحی پلک بالا و پایین ، می تواند صورت را جوان تر کند و ظاهری شاداب و جوان برای شما به ارمغان آورد. جراحی پلک فوقانی پوست اضافی را از بین می برد ، جراحی پلک پایین نیز باعث کاهش پف زیر چشم می شود. با این حال ، یک سوال رایج که بیماران از بهترین جراح پلک تهران می پرسند این است که : ” اگر من به هر دو بلفاروپلاستی پلک پایین و بالا نیاز داشته باشم ، چه باید کنم ؟ ” باید اشاره داشت که بدون توجه به این که بیماران به یک یا ترکیبی از هر دو جراحی نیاز دارند یا خیر ، جراحی پلک مزایایی را برای بیماران فراهم می کند و به طور همزمان بر روی هر چهار پلک قابل انجام است.

 

بلفاروپلاستی پلک پایین - دکتر کشکولی

 

 • چه زمانی باید بلفاروپلاستی را در نظر گرفت ؟

صفات ارثی و سن فرد از مهم ترین عواملی هستند که به ازدیاد چربی و تشکیل پوست اضافی در پلک ها کمک می کنند. خوشبختانه گزینه هایی برای اصلاح این شرایط وجود دارد و یکی از موثرترین راه ها جراحی پلک یا بلفاروپلاستی می باشد. افتادگی پلک ، یکی از دلایل قابل توجهی است که سبب گرایش افراد به جراحی پلک می شود. همچنین وجود عضلات اضافی ، پوست و در بعضی موارد چربی پلک پایین که باعث پف زیر چشم می شوند ، از دیگر عللی است که افراد را به انجام بلفاروپلاستی پلک پایین ترغیب می کند.


لیفت-آندوسکوپیک-ابرو.jpg
17/آگوست/2022

برای آگاهی از پروسه لیفت ابرو به روش آندوسکوپی ، مقاله دکتر محسن بهمنی کشکولی ، بهترین فوق تخصص جراحی های زیبایی چشم در تهران را تا آخر بخوانید ! لیفت آندوسکوپیک ابرو در بین جراحان و بیماران محبوبیت زیادی پیدا کرده است و علت اصلی آن ، برش های کوچکی است که در این روش استفاده می شود. لیفت ابرو یا پیشانی در واقع نوعی جراحی زیبایی است که به منظور جوانسازی پیشانی و ابرو در افرادی که می خواهند علائم پروسه پیری را اصلاح کرده و به تعویق بیاندازند ، مورد استفاده قرار می گیرد. هدف از لیفت ابرو اصلاح موقعیت ابروها و رفع چروک پیشانی و خط اخم و در نتیجه ، بازیابی جوانی به بخش فوقانی صورت است ؛ چرا که قاعدتا پیشانی چروکیده و ابروان افتاده موجب پیرتر به نظر رسیدن چهره خواهند شد. به طور کلی طی عمل لیفت ابرو بافت هایی که موجب افتادگی ابرو می شوند ، برداشته شده و بدین ترتیب علاوه بر بهبود حالت ابروها ، خطوط پیشانی نیز مرتفع شده و زیبایی چهره دو چندان می شود. لازم به ذکر است ارزیابی اهداف ، انتظارات و انگیزه واقعی بیمار برای انجام لیفت آندوسکوپی ابرو بسیار مهم است.

لیفت آندوسکوپیک ابرو

درباره عمل لیفت آندوسکوپیک ابرو چه می دانید ؟

لیفت آندوسکوپیک ابرو یکی از رایج ترین روش های لیفت ابرو است که امروزه مورد توجه گسترده ای واقع شده است. لیفت ابرو به روش آندوسکوپی، نوعی جراحی ایمن و بی خطر است که با استفاده از ابزار و تجهیزات چشمی ویژه ای ؛ موسوم به آندوسکوپ انجام می پذیرد. طی عمل لیفت آندوسکوپی ابرو ، گوشه خارجی ابروها و پوست پیشانی به سمت بالا کشیده می شود ؛ این عمل جراحی ، بر خلاف روش های سنتی لیفت ابرو که نیاز به برش های طولانی داشتند ، تنها با چند برش کوچک انجام شده و معمولا برای انجام آن ، حدود 3 تا 5 برش در پوست سر و پشت خط رویش مو ایجاد می شود و حداقل زخم را به همراه دارد. آندوسکوپ ، نوعی ابزار جراحی در پزشکی است که در جراحی لیفت آندوسکوپی ابرو ، به بهترین جراح لیفت ابرو تهران اجازه می دهد تا تصاویر ساختارهای داخلی ، بافت و عضلات پشت خط رویش مو را از طریق برش های خیلی کوچک ببیند و اصلاحات مورد نظر را با نهایت دقت و ظرافت بر روی آن اعمال نماید.

چه کسانی از آندوسکوپی ابرو بهره می برند ؟

لیفت آندوسکوپیک ابرو برای بیمارانی ایده آل است که می خواهند افتادگی ابروها را بالا ببرند و چروک ها را کاهش دهند ؛ در حالی که برای رسیدن به اهداف زیبایی خود نیازی به برداشتن مقدار زیادی از بافت ندارند. بیمارانی که دچار پتوز یا افتادگی شدیدتر ابرو یا ابروی آویزان هستند ، ممکن است کاندیدای لیفت ابرو با آندوسکوپی نباشند زیرا برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید بافت بیشتری برداشته شود. بیماران لیفت ابرو با آندوسکوپی ، مانند همه جراحی های زیبایی باید از چند وقت قبل از عمل ، مسرف سیگار را ترک کنند. به طور کلی کاندیدای مناسب لیفت ابرو باید از سلامت جسمی و روحی خوبی برخوردار باشد. اگر از افتادگی ابرو با خطوط پیشانی و چین و چروک رنج می برید ، جراحی آندوسکوپی لیفت ابرو می تواند برای شما و نیازهای شما گزینه ای ایده آل باشد.

 

برخی از دلایل متداول لیفت آندوسکوپی ابرو

با جراحی لیفت آندوسکوپیک ابرو می توانید علاوه بر رفع افتادگی دم ابروهای خود ، خطوط اخم بین چشم های تان نیز برطرف می شود. مزایای جراحی آندوسکوپی لیفت ابرو در مقایسه با جراحی سنتی لیفت ابرو :

 • ایجاد زخم کمتر : برش هایی که در هنگام لیفت ابرو با آندوسکوپی ایجاد می شود کاملاً کوچک و پنهان است. این بدان معناست که برشهای ناشی از جراحی کمتر دیده می شوند و این مزیت عمده ای نسبت به داشتن یک خط برش بزرگ و ایجاد زخم در امتداد خط مو است.
 • کاهش عوارض : با برش های کوچکتر، خطر عوارضی مانند عفونت و ترمیم ضعیف زخم نیز کاهش می یابد
 • تجربه بهبودی بهتر : بیمارانی که تحت لیفت ابرو آندوسکوپی قرار می گیرند بهبودی کلی بهتر را تجربه می کنند. دوره بهبودی بعد از عمل در مقایسه با لیفت ابرو سنتی بسیار سریعتر است.
 • کاهش رخم : لیفت ابرو سنتی شامل یک برش تاجی است که از بالای سر (موقعیت هدفون) عبور می کند. این برش طولانی باعث ایجاد یک زخم برجسته می شود. در لیفت اندوسکوپی ابرو، پنج برش کوچک در پشت خط مو قرار می گیرد.

از آن جا که این برش ها کوتاه هستند ، این روش منجر به کاهش قابل توجه زخم می شود و هرگونه تأثیر بر رشد مو را به حداقل می رساند.

چرا لیفت آندوسکوپیک ابرو امروزه مورد توجه قرار گرفته است ؟

آندوسکوپ ، ابزاری تخصصی است که میدان دید را به صفحه نمایش با کیفیت بالا منتقل می کند. این مانیتور محل جراحی را بزرگنمایی می کند تا جراح بتواند آن را با جزئیات بیشتری نسبت به چشم انسان تجسم کند. این عمل تشریح عضلات اخم را تسهیل می کند. استفاده از آندوسکوپ ، زمینه بینایی جراح را بهبود می بخشد. ناحیه عمل بر روی یک مانیتور صفحه تخت با وضوح بالا بزرگ شده و به دکتر بوید کمک می کند تا در حین عمل مراقبت و احتیاط بیشتری داشته باشد. خطر آسیب به بافت ها به ویژه اعصاب حسی پیشانی را کاهش می دهد. بعلاوه ، از آنجا که برشها بسیار کمتر از لیفت ابرو سنتی است، خطر ضربه به بافت بسیار کمتر است. لیفت آندوسکوپیک ابرو به جراح اجازه می دهد تا در مقایسه با روش قدیمی تر ، بافت افتاده ابرو را آزاد کند. این امر منجر به نتایج بهتر برای بیمار می شود. جراح می تواند عضلات بین ابرو را کاهش دهد تا خطوط اخم را به حداقل برساند.

لیفت آندوسکوپیک ابرو

 • در چه سنی می توان لیفت اندوسکوپی ابرو را انجام داد ؟

اگرچه سن معینی برای جراحی لیفت آندوسکوپیک ابرو وجود ندارد ، اما بیشتر بیماران معمولا بین سنین 40 تا 65 سال هستند. با این حال ، این روش را می توان در بیماران جوان تر دارای علائم پیری و ابروهای سنگین یا خطوط عمیق و ناراضی از ظاهر خود انجام داد.

پیش از انجام لیفت ابرو به روش آندوسکوپی انجام چه اقداماتی توصیه می شود ؟

اقدامات قبل از لیفت اندوسکوپیک ابرو ساده می باشد. پیش از جراحی از سوی پزشک اقدامات روتین یعنی ، تست های مربوطه همچون آزمایش خون و عکسبرداری های لازم انجام می شوند. به بیمار گفته می شود که پیش از مراجعه به بیمارستان یا کلینیک جهت انجام عمل ، شب قبل یا صبح همان روز موهای خود را با شوینده آنتی باکتریال شست و شو دهد. لازم به ذکر است که از جمله شرایط لازم برای انجام عمل لیفت ابرو آندوسکوپیک، برخورداری از سلامت کامل می باشد.

در جراحی لیفت آندوسکوپیک ابرو چه اتفاقی می افتد ؟

لیفت آندوسکوپیک ابرو ، تحت بیهوشی عمومی یا تزریق آرام بخش وریدی و بیحسی موضعی انجام می شود. برای انجام این جراحی ، چند برش کوچک پشت خط رویش مو ایجاد می شود ؛ پس از آن ، آندوسکوپ و ابزار مربوطه داخل برش قرار گرفته و بافت اضافی به آرامی جدا و برداشته می شود. سپس جراح معالج ؛ عضلات این ناحیه را بلند کرده و بالا می کشد و با استفاده از قلاب مخصوص به استخوان متصل می نماید و در نهایت ، برش ها را بخیه زده و پانسمان می کند. لازم به ذکر است که گاها جراح ؛ به منظور تخلیه ترشحات داخلی برش ، درن کوچکی را در موضع جراحی شده قرار می دهد.

مراقبت های بعد از جراحی لیفت آندوسکوپی ابرو

 • افراد غالبا 24 ساعت پس از جراحی لیفت ابرو به روش آندوسکوپیک ؛ از مرکز جراحی ترخیص می شوند.
 • برای تسکین درد احتمالی ناشی از عمل ، می توانید از داروهای مسکن تجویز شده از سوی جراح معالج تان استفاده نمایید.
 • توجه داشته باشید که به منظور جلوگیری از بروز عفونت در ناحیه جراحی شده ، مصرف آنتی بیوتیک الزامی می باشد.
 • بعد از لیفت آندوسکوپی ابرو ، بروز کبودی و تورم موقتی اطراف چشم و پیشانی امری بدیهی است و به مرور زمان برطرف می شود.
 • در صورتی که جراح ، در موضع عمل درن کار گذاشته باشد ، باید 24 ساعت بعد از عمل برداشته شود.
 • در پایان جراحی لیفت آندوسکوپیک ابرو بر روی ابروهای فرد زیباجو ، پانسمان قرار داده می شود که 48 ساعت بعد از عمل می توان آن را برداشت.
 • 48 ساعت پس از لیفت آندوسکوپیک ابرو استحمام با شامپوی ملایم تجویز شده بلامانع بوده و افراد می توانند دوش بگیرند.
 • به منظور پیشگیری از خشک شدن زخم جراحی ، پماد مخصوصی تجویز می گردد که باید تا زمان توصیه شده بر روی زخم ناحیه جراحی شده مالیده شود.

 

 • آیا با جراحی لیفت آندوسکوپیک ابرو ، چشم ها یا ابروهای نامتقارن قابل اصلاح هستند ؟

اکثر ما در آناتومی صورت خود مقداری عدم تقارن داریم. جراحی لیفت آندوسکوپیک ابرو ، ممکن است به تعادل بخشی از عدم تقارن ابرو کمک کند.

انتخاب یک جراح خوب

اعضای انجمن جراحان پلاستیک زیبایی ایران ، با تجربه و واجد شرایط برای انجام اعمال جراحی زیبایی از جمله لیفت آندوسکوپیک ابرو می باشند. پس از یافتن یک جراح پلاستیک چشم دارای برد تخصصی ، یک جلسه مشاوره در مطب با ایشان داشته باشید. در جلسه مشاوره ، این فرصت را خواهید داشت درباره خواسته خود صحبت کنید. جراح در این جلسه ، شما را به عنوان کاندیدای لیفت ابرو ارزیابی کرده و مشخص می کند که لیفت ابرو چه کاری می تواند برای شما انجام دهد. هنگامی که جراح اهداف شما را بداند ، ممکن است روش های اضافی را پیشنهاد دهد ؛ لذا صادق بودن در هنگام مشاوره بسیار مهم است. ایده خوبی است که برای پاسخ به سوالات زیر کاملا آماده باشید :

 1. آیا شرایط پزشکی یا حساسیت دارویی دارید ؟
 2. آیا در حال حاضر تحت درمان پزشکی هستید ؟
 3. آیا در حال حاضر داروی خاصی مصرف می کنید ؟
 4. آیا جراحی قبلی داشته اید ؟
 5. چه نتیجه ای از جراحی انتظار دارید ؟
 6. انگیزه اصلی شما برای انجام عمل لیفت ابرو چیست ؟
 7. آیا مکمل های ویتامینی و گیاهی مصرف می کنید ؟

آیا لیفت آندوسکوپیک ابرو عارضه ای را به همراه دارد ؟

هر چند بروز عارضه پس از این عمل به ندرت اتفاق می افتد اما خوب است نسبت به ان ها آگاه باشید :

 • هماتوم ( تجمع خون در یک نقطه )
 • سروما ( تجمع مایعات بدن در یک نقطه )
 • عدم قرار گیری ابروها در محل صحیح
 • ایجاد ناهنجاری در کانتورینگ پیشانی
 • تشکیل اسکار
 • فلج عضله پیشانی ( گاهی موقت ، گاهی دائمی )
 • ورم ، کبودی و بی حسی در نواحی جراحی نیز از اثرات جانبی عمل بوده که با گذر زمان ، کاملا برطرف می شوند.

 

 • ماندگاری نتیجه عمل لیفت اندوسکوپیک ابرو

در صورتی که روند مذکور تحت نظر جراح متخصص انجام پذیرد ، می توان گفت که يك دهه نتیجه آن ماندگار می ماند.

چه کسانی داوطلب مناسبی برای لیفت اندوسکوپیک ابرو در نظر گرفته نمی شوند ؟

همواره برای تمامی عمل های جراحی اعم از تهاجمی و غیر تهاجمی ، این قاعده که برخی افراد گزینه مناسبی بوده و برخی دیگر کاندیدای خوبی به حساب نمی آیند ، صادق است. در مورد لیفت ابرو به روش آندوسکوپی هم باید بگوییم که افراد زیر ، نمی توانند از مزایای این پروسه بهره مند شوند :

 1. در وهله اول هر شخصی که انتظار نامعقولی از پروسه دارد ، به طوری که خواسته او با قابلیت های عمل جراحی مذکور در تطابق نیست ، نمی تواند گزینه مناسبی برای عمل باشد.
 2. کسانی که به عارضه خوابیدن با چشم باز دچار هستند (لاگوفتالموس) اصلا داوطلب مناسبی محسوب نمی شوند.
 3. افرادی که انتظار لیفت بیش از حد داشته و تمایلی ندارند نتیجه در طبیعی ترین حالت نمود پیدا کند.
 4. کسانی که بر روی پیشانی شان چروک های بسیار عمیقی دارند.

قبل از لیفت ابرو به روش آندوسکوپی چه اقداماتی لازم است ؟

اقدامات آماده سازی یکی از مهم ترین مراحل جراحی هستند ؛ چرا که فرد را از تمامی جهات برای عمل آماده می کنند. از این بابت لازم است این موارد جدی گرفته شوند. پس از انتخاب جراح برای لیفت ابرو ایشان جلسه مشاوره ای را معین می کند تا طی آن تمامی موارد مربوط به پیشینه پزشکی ، داروهای مصرفی ، حساسیت ها و خواسته های بیمار را به دقت مورد بررسی قرار دهد.بدین ترتیب جراح می تواند تصمیم دقیق و درستی را در راستای انجام پروسه برای فرد مراجعه کننده بگیرد. در این جلسه میتوانید هر گونه ترس و نگرانی در خصوص پروسه دارید با بهترین جراح لیفت ابرو در تهران در میان بگذارید و در مقابل ایشان شما را به درستی راهنمایی می کند تا استرس شما کمتر شود.

علاوه بر موارد فوق ، پزشک توصیه هایی را ارائه می دهد که لازم است قبل از عمل آن ها را رعایت کنید. این توصیه ها چندان کار سختی نیستند اما تاثیر بسزایی در روند عمل جراحی و البته ریکاوری پس از آن دارند :

1 . نکشیدن سیگار و مصرف نکردن نوشیدنی های الکلی: این دو فرایند منجر به مختل شدن فرایند بهبودی می شود و ریسک عارضه های بعد از عمل را نیز افزایش می دهند. پس بهتر است از یک ماه قبل از جراحی لیفت اندوسکوپیک ابرو ، پرداختن به این امور را کنار بگذارید.

2 . عدم استفاده از برخی داروها : یک سری از داروهای شیمیایی ، داروهای گیاهی و حتی مکمل ها خاصیت رقیق کنندگی خون را دارند. مصرف آن ها در روزهای نزدیک به عمل جراحی ، احتمال خونریزی حین عمل و بعد از آن را بالا می برد. بنابراین توصیه یک جراح لیفت ابرو خوب در تهران  این است که حداقل یک هفته پیش از پروسه ، مصرف چنین داروهایی را قطع کنید.


جراحی-زیبایی-پلک1.jpg
17/آگوست/2022

کاربرد چشم ها فراتر از دیدن است ، آن ها احساسات ما را به دیگران منتقل می کنند. جراحی زیبایی پلک برای بازگرداندن حالت طبیعی چشم ها و طراوت و شادابی آن ها انجام می گردد. این عمل موجب می شود چشم ها جوان تر به نظر برسند. بلفاروپلاستی یک جراحی زیبایی است که بر روی پلک انجام می شود. هرچند بسیاری افراد این جراحی را برای اهداف زیبایی انجام می دهند ، ولی برخی نیز آن را برای رهایی از پلک های افتاده ای که باعث پیر به نظر رسیدن آن ها می شود ، انتخاب می کنند. عمومیت جراحی پلک در میان زنان و مردان ، یکسان می باشد. برای آگاهی بیشتر درباره عمل زیبایی پلک با ما همراه باشید. همچنین در طول مقاله نمونه کارهای دکتر محسن بهمنی کشکولی ، بهترین جراح پلک در تهران را مشاهده خواهید کرد.

 

جراحی زیبایی پلک - دکتر کشکولی

جراحی زیبایی پلک

پلک های ما ظریف ترین و نازک ترین پوست را دارند ، بنابراین جای تعجب نیست که نشانه های پیری زودتر از بسیاری از مناطق دیگر به سراغ چشم ها می آیند. پیری پلک ها تنها بر ظاهر چشمان ما اثر نمی گذارند و از آن جا که بیانگر احساسات ما نیز هستند ، در صورت مواجهه با افتادگی و چروکیدگی می توانند ظاهری خسته ، غمگین و خشمگین را حتی زمانی که احساس خوبی داریم به نمایش بگذارند. جراحی زیبایی پلک برای کمک به مقابله با این تغییرات و بازگرداندن جوانی و طراوت به چشم ها طراحی شده است. نتایج به دست آمده در بالا بردن کیفیت زندگی موثر بوده و به بیمار کمک می کند در مورد ظاهر خود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد.

چه زمان باید جراحی بلفاروپلاستی را انتخاب کنیم ؟

در اینجا برخی علل رایج را جهت اقدام برای جراحی زیبایی پلک متذکر می شویم :

 • وقتی پلک های شما در اثر بالا رفتن سن ، شروع به افتادن می کند. در این زمان ، پلک ها نه تنها زشت به نظر می رسند ؛ بلکه در بینایی نیز اختلالاتی را ایجاد می نمایند.
 • وقتی پلک ها در اثر تجمع مقدار زیادی چربی در پلک بالایی ، پف کرده به نظر می رسند.
 • وقتی ناحیه زیر پلک به همان دلیل فوق الذکر ، پف کرده می باشند.
 • وقتی پلک پایینی شما شروع به افتادن می کند و به همین دلیل ، داخل چشم شما دیده می شود.
 • وقتی پلک ها در اثر بالا رفتن سن ، دچار چین و چروک می شوند.

 

جراحی زیبایی پلک - دکتر کشکولی

تکنیک های جراحی زیبایی پلک

عمل زیبایی پلک یا اصطلاحا جراحی لیفت پلک ، می تواند به ایجاد یک ظاهر طبیعی و جوان برای چشم هایی که خسته و پیر به نظر می رسند ، کمک کند. لیفت پلک یک روش بسیار متفاوت است که قادر است افتادگی پوست را ترمیم کند و چین و چروک ها را نرم و صاف نماید ، پف زیر چشم ها را کاهش دهد و علائم دیگر پیری در اطراف پلک های بالایی و پایینی را تصحیح کند. جراحی زیبایی پلک در واقع شامل تعدادی از تکنیک های مختلف جراحی است. تکنیک هایی که یک جراح پلک خوب در تهران استفاده خواهد کرد بستگی به معاینه چشم ، آناتومی بیمار و تغییرات خاصی دارد که باید برای دستیابی به اهداف مورد نظر انجام شود. برای هر بیمار ، لیفت پلک ممکن است شامل عمل پلک فوقانی ، لیفت ابرو با یا بدون لیفت پیشانی یا جراحی پلک پایینی باشد.

جراحی زیبایی پلک بالا

آیا شما احساس می کنید که چشمانتان همیشه خسته به نظر می رسند ، به طوری که شما را ناراحت یا بی احساس نشان می دهند ؟ آیا پلک های فوقانی شما به گونه ای شده که بقیه فکر می کنند فاقد مژه هستید ؟ همه این موارد ناشی از افتادگی و چین و چروک پوست بر روی پلک های فوقانی می باشند و جراحی زیبایی پلک فوقانی کمک می کند تا پوست اضافی برداشته شده ، شکل طبیعی به پلک ها بازگردد و ظاهر آنها بازتر و تازه تر به نظر آید. بلفاروپلاستی پلک فوقانی معمولا شامل برش هایی است که در ناحیه چین های طبیعی بالای چشم انجام می شود و از طریق آن ، جراح فوق تخصص جراحی های زیبایی چشم شما یک مقدار دقیق از پوست و چربی اضافی را برداشته و عضلات اطراف آن را مطابقت می دهد تا نتیجه مورد نظر بدست آید.

 

جراحی زیبایی پلک - دکتر کشکولی

جراحی زیبایی پلک پایین

آیا چشمان شما همیشه حالت پف کرده دارد و ناحیه زیر چشم تان با افتادگی مواجه است ، به طوری که اینگونه به نظر می رسد که دچار کم خوابی هستید ؟ این حالت احتمالا به علت تجمع چربی زیر چشم ها است. چنین مشکلی می تواند با گذشت زمان بیشتر شود و پوست حالت الاستیکی خود را از دست بدهد. پف پلک پایین حتی در افراد جوان نیز رخ داده و چهره آن ها را بزرگتر از سن واقعی نشان می دهد. جراحی زیبایی پلک پایین ، می تواند یک راه حل عالی برای اصلاح کیسه های زیر پلک باشد. انواع روش های جراحی برای این کار وجود دارد که جراحان زیبایی می توانند برای بهبود مشکلات پلک های پایین از آن ها استفاده کنند.

بهترین جراح پلک تهران روشی را انتخاب می کند که برای شما بهترین باشد. دکتر کشکولی ، فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم ، می تواند از طریق ایجاد برش در داخل پلک ، چربی اضافه را حذف یا جابجا کند و بدین ترتیب یک پلک صاف ، یکنواخت و طبیعی را برای شما به ارمغان آورد. بسته به نوع مشکل شما ، پوست افتاده و اضافی برداشته می شود یا در برخی موارد ممکن است ماهیچه پلک پایین برای ارائه نتایج طبیعی تر و موثرتر ، محکم شود.

اهمیت انتخاب یک جراح پلک خوب

برای انجام جراحی زیبایی پلک ، نیاز به انتخاب یک جراح دارد که دانش کاملی از آناتومی چهره داشته و چشمانی تیزبین برای توجه به جزئیات زیبایی شناختی داشته باشد. همچنین جراح متخصص برای انجام جراحی پلک باید توانایی سازگاری تکنیک های جراحی را با توجه به نیازهای منحصر بفرد یک بیمار را داشته و قادر به ایجاد نتایجی منطبق با قومیت ، سن ، جنسیت و ویژگی های خاص صورت او باشد. علاوه بر این ، یک جراح پلک خوب در تهران باید به آناتومی و فیزیولوژی چشم ، بیماری های چشم و به طور کلی ساختمان های اطراف چشم اشراف داشته باشد. از این رو قبل از انتخاب یک دکتر بلفاروپلاستی برای انجام عمل لیفت پلک ، مهم است که تحقیقات کاملی در این زمینه انجام دهید.

 

جراحی زیبایی پلک - دکتر کشکولی

نحوه انتخاب بهترین جراح پلک تهران

 • در هنگام مشورت با جراح پلک مد نظر خود ، در مورد تجارب او در جراحی زیبایی چهره بپرسید.
 • عکس های قبل و بعد بیمارانی که در گذشته توسط این پزشک جراحی شده اند و مشکل آن ها مشابه شماست را با دقت بررسی کنید.
 • توجه نمایید در حالی که نتایج جراحی زیبایی پلک  برای هر شخص منحصر بفرد است ، اما عمل های قبلی بهترین جراح پلک تهران بهترین شاخص از رویکرد زیبایی شناختی جراح مورد نظر می باشد.
 • مطمئن شوید جراحی را که انتخاب کرده اید ، دارای تجربه جراحی پلک برای بیمارانی است که قومیت شما را دارند.

آیا می توان جراحی بلفاروپلاستی را با لیزر انجام داد ؟

گزینش روند جراحی زیبایی پلک کاملا به انتخاب شما وابسته بوده و می توانید در خصوص گزینه منتخب و مزایای آن با پزشک خود گفتگو کنید. روند کلی جراحی پلک با تیغ جراحی و لیزر ، اساسا مشابه می باشد. البته میزان کبودی و تورم با درمان لیزر ، در مقایسه با اجرای همین روند با استفاده از اسکالپل ، کمتر است و علت آن ، این است که در طول درمان لیزر ، CO2 ، رگ های خونی را می بندد ، در حالی که این حالت در روند جراحی با اسکالپل ، ایجاد نمی شود. به طور خلاصه ، وقتی شما جراحی بلفاروپلاستی با لیزر را انتخاب می کنید ، نتیجه سریع تر مشاهده می شود. ناگفته نماند که دقت جراحی پلک لیزر در مقایسه با جراحی های متعارف ، بیشتر است.

مزایای جراحی زیبایی پلک

عمل زیبایی پلک با اهداف زیر بر روی زنان و مردان انجام می شود :

 • کاهش افتادگی پلک
 • به حداقل رساندن پف زیر چشم
 • افزایش دامنه بینایی
 • حذف خطوط و چین و چروک های ریز در اطراف چشم ها
 • حفظ شکل ظاهری طبیعی در چشم ها

انتخاب یک دکتر معتبر به شما اطمینان می دهد که این جراح در عمل زیبایی از جمله تکنیک های لیفت پلک ، آموزش دیده و دارای تجربه فراوان است. همچنین باید توجه داشته باشید که جراح مورد نظر شما باید عمل جراحی را در یک مرکز جراحی معتبر انجام دهد. بنابراین انجام جراحی زیبایی پلک در تهران توسط یهترین جراح پلک ، منجر به بهره مندی شما از تمامی مزایای فوق را در پی دارد.

آیا می توان عمل زیبایی پلک را با روندهای دیگر ترکیب کرد ؟

جراحی زیبایی پلک و حتی ترکیبی از جراحی پلک و جراحی لیفت ابرو ، تنها بخش فوقانی صورت را درمان می کند. اگرچه چشم ها اولین ناحیه از صورت هستند که آثار پیری در آن ها نمایان می شود ، ولی تنها ناحیه محسوب نمی شوند. ترکیب این پروسه با جراحی لیفت صورت ، خطوط ریز را مورد هدف قرار داده ، پوست اضافی را از ناحیه صورت حذف کرده و توازن و هارمونی را به ناحیه صورت باز می گرداند.

نکته مهم در رابطه با عمل زیبایی پلک

در عمل بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک این امکان وجود دارد که به طور همزمان هر دو پلک فوقانی ، هر دو پلک پایین یا هر چهار پلک را جراحی نموده و پف و افتادگی موجود در آن ها را مرتفع ساخت.

چه کسانی گزینه ایده آلی برای جراحی زیبایی پلک هستند ؟

در کل می توانیم بگوییم بهترین کاندیدا برای عمل بلفاروپلاستی ، کسی است که 30 سال یا بیشتر داشته و علائم پیری و افتادگی پلک قابل ملاحظه ای دارند. لازم است که این افراد در سلامتی کامل جسمانی و روانی باشند و علاوه بر آن به مشکلاتی از قبیل بیماری های چشمی دچار نباشند. در صورتی که می خواهید عمل زیبایی پلک انجام دهید اما به بیماری هایی دچار هستید ، بایستی حتما جراح پلک را از این موضوع با خبر سازید. این بیماری ها ممکن است ، آب سیاه ، خشکی چشم یا جدا شدگی شبکیه باشد. همچنین ناهنجاری های غده تیروئید ، ابتلا به بیماری های قلبی ، فشار خون و دیابت نیز می توانند در امر جراحی زیبایی پلک تاثیر گذار باشند ؛ پس حتما دکتر را مطلع کنید. شایان ذکر است که افراد زیر 30 سال هم چنانچه تمایل داشته باشند ، برای جوان تر کردن ظاهر چشم و صورت شان می توانند تحت عمل بلفاروپلاستی قرار بگیرند.

 

جراحی زیبایی پلک - دکتر کشکولی

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی پلک

 • افرادی که تحت عمل جراحی بلفاروپلاستی قرار گرفته اند ، پس از ترخیص از مرکز جراحی و از بین رفتن تاثیر داروی بیحسی یا بیهوشی ، ممکن است احساس درد خفیفی داشته باشند ؛ این امر نگران کننده نبوده و با مصرف داروهای مسکن تجویز شده می توان درد ناشی از جراحی را التیام بخشید.
 • توجه داشته باشید که در صورت افزایش درد و همچنین کاهش میدان دید ، باید سریعا با پزشک خود تماس حاصل فرمایید.
 • کبودی و تورم ناشی از عمل ، پس از کلیه اعمال جراحی بروز نموده و مسئله ای بدیهی تلقی می گردد. این اتفاق بعد از جراحی زیبایی پلک نیز رخ خواهد داد ، لذا افراد نباید از رویارویی با این رخداد دچار نگرانی شوند ؛ چرا که به مرور و غالبا پس از چند روز یا نهایتا پس از چند هفته فروکش کرده و از بین می رود. ( برای کنترل ورم و کبودی به وجود آمده ، می توانید به مدت یک الی 2 روز پس از جراحی از کمپرس یخ استفاده نمایید )
 • تا چند وقت پس از عمل زیبایی پلک ، نحوه خوابیدن فقط به صورت طاقباز مجاز می باشد ؛ زیرا به هیچ وجه نباید چشم ها با بالش تماس داشته و تحت فشار قرار گیرند. ( توصیه می شود بعد از جراحی پلک در هنگام خواب دو بالش زیر سرتان بگذارید و بدین ترتیب از پیشروی کبودی و ورم جراحی جلوگیری نمایید )
 • تغذیه بعد از جراحی جراحی زیبایی پلک ، محدودیت خاصی نداشته و در واقع می توان گفت که افراد پس از این عمل جراحی مجاز به مصرف غذاهای معمول خواهند بود.
 • البته توصیه می شود طی دوران نقاهت عمل زیبایی پلک ، از مصرف نمک و ادویه جاتی همچون فلفل که سبب تشدید تورم ناشی از عمل می شوند خودداری نموده یا این که مصرف آن ها را به حداقل برسانید.
 • بعد از جراحی ، ممکن است پلک های شما با ترشحات مختصری مواجه شده یا این که حالتی چسبناک پیدا کنند ؛ در چنین مواردی با مصرف قطره های تجویز شده می توان به رفع این حالات کمک قابل توجهی کرد.
 • تاری دید ، دوبینی ، حساسیت چشم ها به نور و اشک ریزش ، از عوارض شایع جراحی زیبایی پلک به شمار می روند که تدریجا مرتفع می گردند.
 • خشکی چشم از دیگر مواردی است که پس از جراحی ، ممکن است افراد با آن روبرو شوند ؛ لذا جراح پلک بدین منزله قطره های اشک مصنوعی تجویز خواهند نمود.
 • بخیه های عمل زیبایی پلک ، عموما 5 الی 7 روز پس از جراحی توسط جراح معالج شما برداشته خواهند شد ؛ در پی آن تورم پلک ها به تدریج رفع شده و در نتیجه ، پلک های شما ظاهر مناسبی خواهند یافت.

از عمل بلفاروپلاستی باید انتظار چه نتیجه ای را داشت ؟

لازم است که افراد نسبت به جراحی که انجام می دهند ، از نتیجه آن انتظار واقع بینانه ای داشته باشند. انتظار نا بجا و غیر منطقی سبب می شود که فرد در نهایت از ظاهر پدید آمده رضایت نداشته باشد. در مورد جراحی زیبایی پلک نیز باید گفت که این عمل افتادگی پلک ها را برطرف نموده و تاثیری در تغییر دادن حالت چشم ها یا افتادگی ابرو ندارد.اگر فرم چشم هایتان نامتقارن است نباید انتظار داشته باشید که با بلفاروپلاستی برطرف گردد. در این شرایط می توانید همزمان با آن ، جراحی لیفت ابرو یا جراحی زیبایی چشم را به انجام برسانید.

آیا نتیجه بدست آمده از عمل زیبایی پلک دائمی است ؟

این را بدانید که جراحی پلک باعث نمی شود بالا رفتن سن بر روی پلک هایتان دیگر تاثیری نگذارد. بلکه این عمل افتادگی پلک و نشانه های پیری که تا به الان نمود یافته برطرف می کند و ظاهر آن را جوان تر نشان می دهد. نتیجه ای که بدست آمده تا 5 الی 7 سال ماندگاری داشته و پس از آن مجدداً روند بالا رفتن سن تاثیرات خود را نشان می دهد. البته در مورد پلک بالا احتمال دارد فرد بعد از این مدت مجدد به عمل نیاز پیدا کند اما جراحی زیبایی پلک پایین به گونه ای است که به ندرت به جراحی دوباره نیازمند میشود. این را هم بدانید که سبک زندگی فرد در مدت زمان ماندگاری نتیجه تاثیرگذار است. هر چه عادات سالم تری داشته باشید و کمتر تحت استرس و اضطراب قرار بگیرید ، نتیجه جراحی پلک ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

فیلم جراحی زیبایی پلک

هزینه جراحی زیبایی پلک چقدر است ؟

از متداول ترین سوالاتی که متقاضیان عمل زیبایی پلک در تهران با آن مواجه هستند این است که هزینه عمل زیبایی پلک چقدر است ؟ قاعدتا هزینه جراحی پلک به پارامترهای متعددی ، اعم از وسعت و پیچیدگی جراحی و غیره وابسته است و بر اساس آن ها برآورد می گردد. از این رو جهت احتساب قیمت نهایی جراحی زیبایی پلک ، فرد زیباجو باید به صورت دقیق توسط یک جرح پلک خوب تحت ارزیابی و آنالیز قرار گیرد. لازم به ذکر است از آن جا که عمل بلفاروپلاستی ، رویکرد زیبایی دارد و به منظور جوانسازی پلک ها و بازگرداندن جوانی به آن ها انجام می پذیرد ، تحت پوشش بیمه قرار نداشته و خود شخص زیباجو ملزم به پرداخت کلیه هزینه های جراحی می باشد.


جراحی-لیفت-ابرو.jpg
17/آگوست/2022

جراحی لیفت ابرو که تحت عنوان لیفت پیشانی یا جوانسازی پیشانی نیز شناخته می شود در واقع ، نوعی جراحی پلاستیک زیبایی است که منتهی به بالا رفتن ابروها می گردد. لیفت ابرو فرم ظاهری پیشانی ، ابرو و ناحیه اطراف چشم را با بالا کشیدن بافت نرم و پوست پیشانی و ابرو بهبود می بخشد. اگر ابروی افتاده و پایین یا ابروی نامتقارن دارید ، می توانید لیفت ابرو را انتخاب کنید. این عمل جراحی در به تأخیر انداختن پروسه پیری موثر است و می توان آن را با سایر جراحی های زیبایی جوانسازی ، مانند جراحی پلک یا لیفت صورت ادغام کرده و به طور همزمان انجام داد. این پروسه بایستی حتما تحت نظر بهترین جراح تهران همچون دکتر محسن بهمنی کشکولی به انجام رسد تا بهترین نتیجه حاصل شود. به طور کلی لیفت ابرو ، افزون بر این که ابروهای افتاده که روی پلک آویزان شده اند را بالا می کشد ، خطوط و چروک های پل بینی و حد فاصل چشم را کاهش می دهد و همچنین خط اخم و چین های عمودی ایجاد شده بین ابروها را نیز بهبود می بخشد.

 

جراحی لیفت ابرو - دکتر کشکولی

لیفت ابرو برای چه کسانی مناسب است ؟

افرادی با مشخصات زیر برای لیفت ابرو مناسب هستند :

 • ابروی افتاده
 • ابروی آویزان
 • پوست شل در ابرو و پیشانی
 • ابروی نامتقارن

لازم به ذکر است ، غالبا افرادی که در رده سنی 40 تا 60 سال قرار دارند ، گزینه مناسبی به منظور انجام عمل جراحی لیفت ابرو می باشند چرا که در این سنین ، پوست از الاستیسیته یا به عبارتی پتانسیل کشسانی و قوام لازم برخوردار است ؛ البته توجه داشته باشید که افرا در سنین کمتر نیز در صورت صلاحدید و تایید بهترین جراح فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم در تهران می توانند اقدام به انجام این جراحی نمایند.

شرایط لازم برای انجام عمل لیفت ابرو

افرادی که قصد انجام لیفت ابرو دارند ، باید از سلامت جسمانی کافی برخوردار بوده و دچار بیماری های خاص نباشند. متقاضیان این عمل جراحی باید از چند وقت قبل از آن ، نسبت به قطع مصرف سیگار مبادرت نمایند. در نهایت این که متقاضیان جراحی لیفت ابرو ، باید چشم اندازی مثبت نسبت به این جراحی داشته و اهداف واقع بینانه از آن داشته باشند.

مزایای جراحی لیفت ابرو

جراحی زیبایی لیفت ابرو ، مزایای ذیل را به دنبال دارد :

 1. جوانسازی صورت
 2. کشیده شدن پوست در ناحیه پیشانی
 3. بالا کشیدن ابروی افتاده
 4. برقراری تقارن در ابروها

 

جراحی لیفت ابرو - دکتر کشکولی

تکنیک های جراحی لیفت ابرو

تکنیک های جراحی متداول برای لیفت ابرو عبارتند از :

 • لیفت آندوسکوپی ابرو

لیفت ابرو با روش آندوسکوپی یک روش کم تهاجمی است و تحت بیهوشی کامل انجام می شود. در این روش ، برشی پشت خط رویش مو واقع در حد فاصل سر و پیشانی زده می شود ؛ سپس پزشک ، برای دیدن عضلات و بافت های زیرین پوست از آندوسکوپ ( دوربین باریک و ظریف ) استفاده کرده و با قرار دادن ابزار مخصوصی داخل برش ایجاد شده ، بافت پیشانی را بالا کشیده می شود و در ناحیه مورد نظر فیکس می کند.

 • لیفت کرونال ابرو

در روش لیفت کرونال ، برشی در قسمت پشت خط رویش مو و در حد فاصل سر و پیشانی روی قسمت تاجی سر و از کنار یک گوش تا گوش دیگر زده می شود. سپس بافت پوست ، به سمت ناحیه مد نظر لیفت یا کشیده شده و بافت اضافی برداشته می شود.

 • لیفت ابرو با برش در خط رویش مو

در این روش ، برشی بین پیشانی و ابتدای خط رویش مو زده می شود. پوست و بافت از بالای پیشانی برداشته می شود تا خط رویش مو به عقب کشیده نشود ( این روش عموما برای افرادی استفاده می شود که خط رویش موی آن ها عقب رفته است )

 • لیفت تمپورال

جراحی لیفت ابرو به روش تمپورال ، کم تهاجمی است اما می تواند با بیحسی موضعی نیز انجام شود. در این روش ، برشی نسبتا طولانی در قسمت پشت خط رویش مو و ردر قسمت بالای بخش گیجگاه ایجاد می گردد ، در نتیجه با جدا شدن پوست بخش پیشانی و گیجگاه از پوست بخش گونه و ابروها همراه است. در روش تمپورال ، پزشک ؛ پوست برش خورده را کشیده و بخیه می زند. برش ها و زخم های این روش در زیر موها به راحتی مخفی شده و پس از مدتی محو شده و ردی از آن باقی نمی ماند.

 

 

قبل از جراحی لیفت ابرو چه اقداماتی صورت می گیرد ؟

همه متقاضیان باید بدانند که تمامی مراحل ، در نتیجه نهایی موثر می باشند. در خصوص اقدامات قبل از عمل لیفت ابرو نیز این امر صادق است و باید جدی گرفته شوند. انتخاب یک جراح با تجربه گام اول و مشاوره با ایشان قدم بعد است. در دیدار با جراح ، ایشان به ترتیب اقدامات زیر را به انجام می رساند :

بررسی پیشینه پزشکی : در این اقدام ایشان هر گونه اطلاعات و مدارک مربوط به بیماری ها و جراحی های پیشین شما را ارزیابی نموده و داروهای مصرفی را از شما جویا می شود. همچنین سطح سلامتی تان را در زمان مراجعه برای عمل بررسی می کند تا در صورت وجود هرگونه بیماری ، ابتدا برای درمان آن اقداماتی انجام دهد. شما نیز باید ایشان را از حساسیت های دارویی تان مطلع کنید.

معاینه بالینی : در قدم بعدی برای تعیین اصلاحاتی که باید در حین عمل به انجام رسند ، جراح موضع هدف را به طور دقیق معاینه می نماید.

گفت و گو راجع به خواسته های بیمار : فرد مراجعه کننده باید خواسته های خود از عمل لیفت ابرو را مطرح کند تا پزشک متوجه شود که انتظارات او از عمل تا چه حد معقول و منطقی است و در صورت صحیح نبودن اهدافش او را به درستی راهنمایی کند.

توصیه هایی که باید پیش از عمل جراحی لیفت ابرو رعایت کنید :

 1. کنار گذاشتن استعمال سیگار و دخانیات : در غیر این صورت در روند بهبودی با مشکل مواجه می شوید و احتمال اینکه عفونت نمود پیدا کند بالا می رود.
 2. عدم نوشیدن مشروبات الکلی : این نوع از نوشیدنی ها نیز همچون دخانیات روند بهبودی را کند و مشکل می کند.
 3. مصرف نکردن گروهی از داروها : مصرف هر دارو و مکملی که منجر به رقیق شدن خون می شوند باید پیش از جراحی قطع گردند.

مشاوره برای عمل لیفت ابرو

روند پروسه لیفت ابرو ، برای درمان علائم منحصر به فرد پیری و اهداف زیبایی در بیمار ، انجام می شود. برای شروع روند جراحی لیفت ابرو ، اولین قدم ، برنامه ریزی برای شرکت در جلسه مشاوره با یک جراح لیفت ابرو خوب در تهران می باشد. در طول این جلسه ، پزشک تمام گزینه ها برای لیفت ابرو شما را شرح داده و شما را در اتخاذ تصمیم جراحی ، که روندی بی خطر و نتیجه زیبایی مطلوب و بی خطر را تضمین خواهد کرد ، کمک می کند. در طول جلسه مشاوره ، پزشک به طور کامل روند را برای شما شرح داده و به سوالات تان پاسخ می دهد. او طرح درمان سفارشی را برای تحقق اهداف شما ، ترسیم می کند.

عوارض جانبی جراحی لیفت ابرو

وقتی شما تحت عمل لیفت ابرو قرار می گیرید ، مثل هر روند جراحی دیگری ، احتمال بروز برخی عوارض جانبی وجود دارد. آگاهی از این عوارض ، قبل از عمل ، بسیار حائز اهمیت است. یکی از مهم ترین اقدامات ، در به حداقل یا به صفر رساندن عوارض جانبی بعد از عمل لیفت ابرو ، انتخاب یک جراح لیفت ابرو خوب تهران که ماهر و با تجربه می باشد. برخی از این عوارض جانبی عبارتند از :

 1. واکنش منفی به بیهوشی
 2. عفونت
 3. ریزش مو در نزدیکی ناحیه برش
 4. کاهش توانایی حرکت عضلات ابرو
 5. بر جای ماندن جای زخم

به مدد تکنیک های پیشرفته جراحی ، توان بالقوه بروز عوارض جانبی مربوط به عمل لیفت ابرو ، بسیار کاهش یافته و امکان انجام یک جراحی بی خطر و سالم ، با نتایجی شگفت انگیز ، مهیا گردیده است.

 

 

ریکاوری جراحی لیفت ابرو

پس از روند ، تجربه کردن اندکی تورم و کبودی ، که در طول یک دوره یک هفته ای فروکش خواهد کرد ، طبیعی می باشد. بالا نگه داشتن سر در دو هفته اول ، برای ارتقا دادن برخورداری از یک ریکاوری سالم ، الزامی می باشد. شما در طول این دوره باید از ورزش کردن و سایر فعالیت های فیزیکی سنگین ، به منظور اجتناب از طولانی شدن روند بهبود ، خودداری کنید. بخیه ها معمولاً یک الی دو هفته بعد از روند ، برداشته می شوند. بیماران اغلب می توانند یک هفته بعد از جراحی لیفت ابرو ، فعالیت های روزمره خود را از سر گیرند. در طول جلسه مشاوره ، پزشک به طور کامل روند را برای شما شرح داده و به سوالات تان پاسخ می دهد. او طرح درمان سفارشی را برای تحقق اهداف شما ، ترسیم می کند.

انتخاب بهترین جراح لیفت ابرو در تهران

ظرافت ، دقت و داشتن نگاه هنری ، کیفیت های بسیار مهم در هر جراح لیفت ابرو می باشد ؛ چون این عمل زیبایی ، حتی جزئی ترین انحرافات از طرح درمان ترسیم شده را منعکس می نماید. اگر جراحی ، پایین تر از سطح استاندارد انجام شود ، نتیجه به دست آمده تغییری را خلق نکرده و خواسته بیمار را محقق نخواهد نمود. اگر جراحی در دامنه ای وسیع تر از تغییرات و اصلاحات ترسیم شده در طرح درمان ، انجام شود ، نتیجه غیر طبیعی بر جای خواهد ماند. پروفسور کشکولی ، با استفاده از مهارت خود در اجرای روندی دقیق و ظریف ، که در پی کسب تجربه در طول دهه ها به دست آمده است ، قادر است نتیجه ای موفقیت آمیز و زیبا و یونیک را برای بیماران خود خلق کند. او وقت زیادی را صرف کسب اطلاعات درباره الگو های منحصر بیرونی و داخلی صورت بیمار خود می کند تا بتواند طرحی سفارشی را که در آن تمامی جنبه های فیزیکی و فردی صورت بیمار در نظر گرفته شده است ، ترسیم نماید. به عقیده یک جراح لیفت ابروی خوب در تهران ، شکل دادن یک کانال ارتباطی شفاف و باز ، از اولین لحظه ملاقات ، کلید خلق نتایجی شگفت انگیز می باشد. اگر احساس می کنید توضیحات ارائه شده توسط پزشک ، برای بهبود چشم انداز شما به جراحی لیفت ابرو ، به اندازه کافی نبوده و در برقراری ارتباط با او ، حس خوبی در شما شکل نگرفته است ، گزینه های دیگر را در انتخاب جراح خود امتحان کنید.

 

جراحی لیفت ابرو - دکتر کشکولی

روندهای قابل ترکیب با عمل لیفت ابرو

لیفت ابرو ، یکی از روندهای زیبایی است که اغلب با سایر روندهای جوانسازی صورت ، ترکیب می شود. این روند گاهی با بلفاروپلاستی پلک بالا یا پلک پایین ، ترکیب می شود. برای آن دسته از بیمارانی که به دنبال کسب نتایج بهینه از عمل زیبایی خود بوده ، و ایجاد تعادل در جوانسازی همه بخش های صورت را مورد هدف قرار می دهند ، لیفت صورت نیز بعنوان گزینه ای کارساز ، با جراحی لیفت ابرو ترکیب می شود.

نتیجه جراحی لیفت ابرو

با لیفت شدن بافت صاف و پوست پیشانی و ابرو ، افتادگی برطرف شده چهره دیگر حالت خسته ای به خود نمی گیرد , به عبارتی چهره جوان تر به نظر می رسد. پس از رفع ورم و کبودی به مرور زمان ، نتیجه نهایی پدیدار شده اما باید بدانید که اثر آن دائم العمر نیست. یعنی بالا رفتن سن همچنان تاثیر خود را به مرور بر پوست و عضلات صورت می گذارند اما جراحی لیفت ابرو باعث می شود که چهره تان دیر تر حالت پیری به خود بگیرد یا به عبارتی به مدت بیشتری جوان باقی بماند.


جراحی-افتادگی-پلک-بالا.jpg
17/آگوست/2022

جراحی افتادگی پلک بالا که گاها به آن عمل لیفت پلک نیز گفته می شود ، نوعی جراحی زیبایی است که پوست شل و در صورت لزوم ، چربی اضافی موجود بر روی پلک بالا را بر می دارد و بدین ترتیب به چشم ها ظاهری جوانتر می بخشد. بلفاروپلاستی پلک بالا ، می تواند با جراحی های زیبایی و بازسازی ؛ اعم از لیفت ابرو و جراحی پتوز نیز ادغام شود. توجه داشته باشید برخی افراد که با افتادگی ابرو مواجه هستند ، قاعدتا با پوست اضافی مضاعفی در پشت پلک های خود روبرو خواهند بود ؛ این امر موجب می شود پوست بیشتری روی پلک بالا قرارگیرد و در نتیجه باعث پف پلک بالا شود. برای انجام عمل افتادگی پلک فوقانی در تهران ، بهتر است به بهترین جراح پلک ، دکتر محسن بهمنی کشکولی مراجعه نمایید.

 

جراحی افتادگی پلک بالا - دکتر محسن بهمنی کشکولی

 

در چنین مواردی ، انجام جراحی لیفت ابرو برای این افراد لازم است. افرادی که با افتادگی پلک ناشی از پتوز مواجه می باشند ، معمولا به علت شدت میزان افتادگی موجود ، دچار انسداد دامنه دید خواهند شد ؛ در این موارد با انجام جراحی پتوز می توان دامنه دید فرد را بهبود بخشید. لازم به ذکر است که به دنبال پروسه پیری ، پوست پلک بالا الاستسیته خود را از دست داده و نازکتر می شود و متعاقبا چربی موجود در اعماق حدقه چشم از پشت پلک به سمت جلو می آید و احساس سنگینی و خستگی و پف آلودگی در چشم ها ایجاد می کند. از این رو جراحی افتادگی پلک بالا ، با برداشتن پوست اضافی از پلک بالا سبب بهبود فرم چشم ها خواهد شد. ضمنا ناگفته نماند در مواردی که ناحیه پلک بالا دارای توده چربی باشد ، با عمل افتادگی پلک بالا می توان اقدام به برداشتن چربی اضافی از این ناحیه نیز نمود.

چرا جراحی پلک بالا انجام می شود ؟

جراحی افتادگی پلک بالا یا به عبارتی لیفت پلک ، عمدتا به دلایل زیر انجام می شود :

به طور کلی تغییرات مربوط به افزایش سن و فاکتورهای وارثتی ، سیگار و در معرض آفتاب قرارگرفتن ، می تواند موجب افتادگی پوست و بافت زیر پوست ، خطوط عمیق و افتادگی پوست اطراف پلک بالا و چین و چروک در این ناحیه شود. به دنبال این اتفاقات شاهد آن خواهیم بود که چشم های فرد حالتی خسته و غمگین به خود می گیرد. از این رو می توان اذعان داشته که رفع خستگی و خواب آلودگی پلک ها ، رایج ترین دلیل برای انجام جراحی افتادگی پلک بالا یا لیفت پلک محسوب می شود.

 

جراحی افتادگی پلک بالا - دکتر محسن بهمنی کشکولی

 

از دیگر مواردی که نیاز به جراحی افتادگی پلک بالا را ضروری می سازد ، می توان به عدم تقارن پلک ها اشاره نمود ؛ با جراحی لیفت پلک می توان به بهبود تقارن پلک ها کمک شایانی نمود.

برش عمل افتادگی پلک بالا در کدام ناحیه از پلک ایجاد می شود ؟

برش در بلفاروپلاستی پلک بالا ، در چین های طبیعی روی پلک زده می شود ، از این رو وقتی چشم باز است به هیچ وجه دیده نمی شود.

کاندیدای مناسب عمل افتادگی پلک بالا چه کسانی هستند ؟

اگر پوست اضافی در پلک بالا یا پف چشم دارید ، می توانید کاندید عالی این جراحی باشید. بهترین کاندیدای بلفاروپلاستی پلک بالا ، افرادی هستند که از سلامت کافی بهره مند بوده و اهداف واقع گرایانه از این عمل جراحی داشته باشند. بهترین جراح پلک تهران که برای عمل به او مراجعه کرده اید ، فردی است که صلاحیت لازم جهت تشخیص در این را دارد.

 

 

جراحی افتادگی پلک بالا چگونه انجام می شود ؟

معمولا ، بهترین جراح پلک در تهران ، جراحی افتادگی پلک بالا را تحت بیحسی موضعی و تزریق داروی آرام بخش به انجام می رساند و به طور کلی حدود یک ساعت طول می کشد. ( در برخی موارد بنا به صلاحدید پزشک و شرایط بیمار ، ممکن است این جراحی تحت بیهوشی انجام پذیرد ). در این عمل جراحی ، پزشک در ابتدا نواحی مورد نظر را با مارکر علامت می زند و برش ها را در نواحی مشخص شده ایجاد می کند. سپس پوست پلک ، با ضدعفونی کننده تمیز شده و داروی بیحسی با احتیاط در پلک تزریق می شود. در این مرحله ، برش مورد نیاز جهت انجام این جراحی در چین پشت پلک زده شده و مقدار لازم از پوست برداشته می شود. همچنین کیسه های چربی موجود نیز ، ممکن است برداشته شده یا جابجا شود. خونریزی ناشی از این جراحی ، معمولا حداقل خواهد بود. در نهایت ، تمام برش ها با بخیه نازک و به صورت کاملا دقیق بسته می شوند و پماد آنتی بیوتیک روی موضع برش گذاشته می شود.

در دوره نقاهت عمل افتادگی پلک بالا چه می گذرد ؟

به گفته یک جراح پلک خوب در تهران ، به طور معمول افراد بعد از عمل به مدت 10 تا 14 روز شاهد کبود و متورم بودن پلک و نواحی اطراف آن هستند. البته که این اثرات موقتی بوده و بعد از مدت گفته شده بهبود می یابند. امکان دارد دکتر از شما بخواهد اعمال هر گونه لوازم آرایشی و بهداشتی در ناحیه جراحی شده را به مدت 2 تا 3 هفته کنار بگذارید. تا حاصل شدن بهبودی کامل ، زمانی که در فضای باز هستید ، بهتر است از عینک دودی استفاده کنید. اما جهت استفاده از لنزهای چشمی ، نیاز به اجازه بهترین جراح پلک است. بهترین دکتر جراحی زیبایی پلک تهران ، مراقبت های بعد از عمل را که باید در دوره ریکاوری انجام دهید ، به شما توضیح می دهد. اگر می خواهید از عوارض و خطرات احتمالی بعد از عمل در امان باقی بمانید ، موظف هستید به طور دقیق به توصیه های پزشک عمل کنید.

چه نتیجه ای از جراحی افتادگی پلک بالا قابل انتظار است ؟

انتظار می رود بعد از دوره ریکاوری ، هنگامی که تمام ورم و کبودی های ناشی از بلفاروپلاستی برطرف گردید ، فرد شاهد ظاهری بشاش و جوان تر باشد ؛ به سبب آن که افتادگی پلک بالا بهبود یافته است. همچنین او می تواند چشمانش را بیش از گذشته باز کند چرا که دیگر سنگینی افتادگی پلک بر روی چشم ها رفع شده است. امکان دارد بعد از عمل چشم و پلک هایتان کمی نامتقارن به نظر رسند ؛ جای نگرانی نیست زیرا این امر به سبب ورم و کبودی نمود یافته است که به مرور زمان برطرف می گردد. عموما بیماران با گذشت یک بازه 1 الی 2 هفته ای ، می توانند به محل کارشان باز گردند اما در مورد رفع اثرات جانبی گفته شده ، به زمان بیشتری نیاز است. حداکثر در پایان هفته ششم بعد از عمل افتادگی پلک ، شما شاهد نتیجه اصلی و نهایی خواهید بود.

نتیجه فوق العاده جراحی افتادگی پلک بالا توسط دکتر کشکولی

جراحی افتادگی پلک بالا

آیا نتایج بدست آمده از عمل افتادگی پلک دائمی است ؟

طبق گفته بهترین فوق تخصص جراحی زیبایی چشم تهران ، نتیجه ای که شما از بلفاروپلاستی پلک فوقانی بدست می آورید ، ماندگاری طولانی مدتی دارد. اگر بخواهیم بهتر و شفاف تر این مسئله را توضیح دهیم باید بگوییم که این جراحی باعث می شود چهره شما جوان تر از سن تان دیده شود اما به منزله آن نیست که از بروز مجدد آثار و نشانه های پیری جلوگیری می کند. چراکه به طور طبیعی با افزایش سن ، پوست خاصیت الاستیسیته خود را از دست می دهد و به مرور افتادگی و چین و چروک روی آن پدیدار می شود. اما با انجام جراحی افتادگی پلک بالا ، شما این روند پیری را به تاخیر می اندازید.

آیا بعد از بلفاروپلاستی پلک فوقانی ، اسکار قابل رویتی بر جای می ماند ؟

در جراحی افتادگی پلک بالا ، مانند هر عمل دیگر ، احتمال برجای ماندن اثر برش های جراحی وجود دارد. اما عموما برای به انجام رساندن این پروسه ، یک فوق تخصص جراحی زیبایی چشم خوب برش کوچکی ایجاد می نماید. همچنین در پلک فوقانی به طور طبیعی ، چین خوردگی هایی وجود دارد که بعد از عمل اسکار بر جای مانده را در خود پنهان می سازند و شما به سختی قادر به تشخیص آن خواهید بود.


بهترین-جراح-پلک-تهران.jpg
17/آگوست/2022

بهترین جراح پلک تهران کیست ؟ به طور کلی پف کردگی یا افتادگی پلک ها ، سبب بروز اختلالات ظاهری در ظاهر چشم ها می شوند. این اختلالات ، گاهی اوقات به عنوان مثال در صورت زیاد بودن میزان افتادگی پلک ، علاوه بر تاثیر سوئی که بر زیبایی چشم ها می گذارند ، منجر به اختلال در میدان دید نیز خواهند شد. امروزه جراحی زیبایی پلک یا عمل بلفاروپلاستی ، امکان رهایی از مشکلات ظاهری پلک ها و بازیابی شادابی و جوانی پلک ها را محقق نموده است و افراد با انجام این جراحی و رفع ایرادات و نقائص ظاهری پلک های خود قاعدتا به ظاهری جوان تر و زیباتر دست خواهند یافت. برای آشنایی با دکتر محسن بهمنی کشکولی ، بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران ، تا پایان مقاله را مطاعه فرمایید.

بهترین جراح پلک تهران - دکتر کشکولی

 

پروفسور محسن بهمنی کشکولی ، فوق تخصص جراحی پلاستیک چشم و از برجسته ترین پزشکان در حوزه جراحی پلک می باشند و به جرأت می توان از ایشان تحت عنوان بهترین جراح پلک تهران یاد کرد. پروفسور کشکولی با بهره وری از پیشرفته ترین تجهیزات و تکنیک های بروز دنیا در زمینه کلیه اعمال جراحی پلاستیک چشم و پلک ، تاکنون توانسته اند نتایج درخشانی را در کارنامه کاری خود به ثبت برسانند. شما عزیزان و همراهان می توانید به منظور مطالعه رزومه کاری ، مقالات مندرج در سایت و مشاهده نمونه کارهای پروفسور کشکولی ، به وبسایت رسمی و صفحه اینستاگرام ایشان سر بزنید و با نهایت اطمینان برای انجام کلیه اعمال جراحی پلک و چشم به مطب ایشان مراجعه فرمایید.

ویژگی های بهترین جراح پلک

از اصلی ترین و مهم ترین اقداماتی که افراد در راستای انجام جراحی پلک ، باید مورد توجه داشته باشند انتخاب یک جراح پلک خوب و با تجربه می باشد ؛ زیرا طبیعتا انتخاب جراح ، تاثیر مستقیم بر نتیجه جراحی گذاشته و بالطبع انتخاب بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران ، به میزان قابل توجهی ، تضمین کننده نتیجه این عمل جراحی خواهد بود. از مهم ترین ویژگی های یک جراح پلک خوب می توان به موارد ذیل اشاره داشت :

 • یک جراح پلک خوب با آناتومی و ساختار چشم آشنایی کامل داشته و از این رو با اتکا بر این مسئله و همچنین در نظر گرفتن شرایط متقاضی جراحی و خواسته های وی ، می تواند هر گونه ایراد ظاهری و اختلال عملکردی موجود در پلک ها را مرتفع نموده و بیمار را در مقاصد خویش یاری دهد.
 • بهره مندی از مهارت و تجربه بالا از دیگر ویژگی های مهم بهترین جراح پلک تهران می باشد که اکیدا در راستای انتخاب جراح باید بدان توجه شود ؛ زیرا علی القاعده یک جراح پلک خوب که از توانمندی و مهارت کافی در حوزه جراحی های پلاستیک چشم و پلک برخوردار است ، قادر به انجام بهینه کلیه اعمال جراحی پلک خواهد بود.
 • از دیگر ویژگی های مهم یک دکتر عمل بلفاروپلاستی خوب ، توجه اکید به سلامت بیمار می باشد. به طور کلی یک جراح پلک خوب همواره سلامت بیمار را در اولویت کار خود قرار داده و منافع مالی برای وی در درجه آخر اهمیت قرار دارد.

 

 

انتخاب بهترین جراح پلک تهران

انتخاب بهترین جراح پلک بخصوص در کلان شهرهایی همچون تهران مسئله دشواری محسوب می شود. توصیه ما در این خصوص ، این است که در قدم اول از دوستان و آشنایان تان که تجربه جراحی پلک داشته و از ماحصل آن رضایت دارند ، تحقیق نمایید. گام بعدی در این راستا ، جستجو در گوگل می باشد ؛ بدین منظور باید عبارت ” بهترین جراح پلک ” را وارد نمایید و در انتها نام شهر خود را قید کنید تا لیستی از بهترین جراحان پلک شهر محل سکونت شما در اختیارتان قرار گیرد. به طور مثال عزیزانی که ساکن استان تهران هستند ، می توانند عبارت ” بهترین جراح پلک تهران ” را جستجو نمایند. به این ترتیب لیستی از بهترین جراحان پلک تهران را ملاحظه خواهند نمود. شما می توانید به وبسایت جراح مورد نظر خود مراجعه نموده و با مطالعه رزومه کاری ایشان از سوابق کاری و تجربیات ایشان مطلع گردید. همچنین می توانید با رجوع به بخش گالری تصاویر سایت ، نمونه کارهای ایشان را نیز مشاهده فرمایید. در آخر این که شما همراهان گرامی ، می توانید برای نهایی ساختن انتخاب خود ، به صورت حضوری به مطب جراح منتخب تان مراجعه کرده و با افراد حاضر در مطب که توسط جراح مورد نظرتان تحت جراحی پلک قرار گرفته گفتگو نمایید و سطح رضایت آن ها از نتیجه عمل را بررسی کنید تا در نهایت بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید.

مشاوره با بهترین جراح پلک در تهران

قبل از برنامه ریزی برای قدم گذاشتن در مسیر انجام روند جراحی پلک ، در ابتدا پزشک شما ، چارچوب زیبایی صورت تان را که حاوی جنبه های زیبایی متعددی ، از قبیل کیفیت پوست، مدل و رنگ مو و نیز تراکم و رنگ ابروها می باشد ، مورد بررسی قرار می دهد. بهترین دکتر بلفاروپلاستی تهران ، با استفاده از تجزیه و تحلیل جامع صورت ، طرح درمان موثری را ترسیم می کند و در نتیجه ، بستری مناسب برای درمان حقیقت مربوط به مشکل زیبایی رخ داده در چهره ، فراهم می نماید. در طول روند مشاوره ، بهترین جراح پلک تهران ، پا را از حوزه اطلاعات عمومی مربوط به دانش جراحی پلک فراتر گذاشته و با ترکیب علم و هنر ، تجربه شخصی و شگفت انگیز را برای شما خلق می نماید. او با انجام یک سری آزمایشات و با استفاده از حس زیبا شناسی استثنایی خود ، بهترین گزینه را برای شما انتخاب می نماید.

بهترین جراح پلک در تهران چه گزینه هایی را برای شما پیشنهاد می کند ؟

بهترین جراح پلک تهران می تواند به شما در بازیابی زیبایی طبیعی ، شاداب نمودن چهره و خلاصی از یک چهره خسته و چشمانی پیر ، کمک کند. او با اجرای روند جراحی لیفت صورت ، طی یک فرایند کاملاً شخصی و سفارشی ، می تواند پوست شل و افتاده ناحیه پلک شما را درمان کرده ، چین و چروک ها را صاف نموده ، پف زیر چشم را از بین برده و دیگر علائم پیری را رفع می نماید.

 

 

جراح پلک شما ، تکنیک های متعددی را متناسب با نیاز بیمار خود ، به کار می گیرد. نوع تکنیک انتخاب شده توسط جراح پلک ، به آناتومی بیمار و تغییرات ویژه مورد نیاز برای دستیابی به اهداف ترسیم شده در طرح درمان ، وابسته است. بهترین جراح پلک تهران ، لیفت پلک ، که شامل جراحی پلک بالا ، جراحی پلک پایین ، یا هر دو مورد می باشد ، را توصیه می نماید.

 • جراحی پلک بالا

اگر احساس می کنید چشمان شما همیشه خسته به نظر می رسند ، جراحی پلک بالا گزینه ای است که به منظور بازیابی کانتور از دست رفته در این ناحیه از صورت شما ، توصیه می شود. بدین ترتیب افتادگی پلک ، چین و چروک ها و سایر علائم ناخوشایند در این ناحیه ، درمان می شود. بهترین جراح پلک تهران ، می تواند با برداشتن پوست اضافی ، شکل جوانی طبیعی تان را بازیابی کرده و چشمانی باز و سرحال ، را به شما ارائه دهد.

بهترین جراح پلک تهران

 • جراحی پلک پایین

اگر توده های پف کرده کیسه مانند ، در زیر چشمان شما شکل گرفته است و علیرغم پر انرژی بودن ، چهره شما اینگونه به نظر می رسد که به اندازه کافی استراحت نکرده اید ، بهترین جراح بلفاروپلاستی تهران ، با برداشتن چربی زیر چشم ها که در اثر تجمع چربی و از دست رفتن خاصیت ارتجاعی در پوست ، اتفاق می افتد ، راه حلی فوق العاده را برای درمان پف زیر چشم ، در اختیار شما قرار می دهد. وی از دامنه متنوعی از تکنیک ها استفاده کرده و با ایجاد برش در لبه بیرونی پلک های پایینی ، در یک موقعیت استراتژیک ، بهترین شکل زیبایی را خلق می نماید.

بهترین جراح پلک تهران ، چه روندهایی را به همراه جراحی پلک پیشنهاد می کند ؟

اگر شما نیز مثل بسیاری بیماران دیگر ، مایلید علائم پیری را در نواحی مختلف صورت خود درمان کنید ، بهترین دکتر بلفاروپلاستی ، علاوه بر جراحی پلک، که تاثیر قابل ملاحظه ای در جوانسازی صورت شما دارد ، در صورت نیاز گزینه های درمان دیگر ، از قبیل لیفت صورت ، لیفت ابرو یا هر دو مورد را برای دستیابی به یک نتیجه جوانسازی صورت جامع تر ، توصیه می نماید. لیفت ابرو ، می تواند پوست افتاده و چین و چروک های عمیق در پوست بالای چشم را بهبود بخشیده ، و لیفت صورت نیز افتادگی پوست در ناحیه فک و چین و چروک های واقع در روی گونه ها و گردن ، را درمان می کند.

 

بهترین جراح پلک تهران - دکتر کشکولی

توصیه بهترین جراح پلک در تهران برای حفظ نتایج درمان چیست ؟

بهترین جراح پلک تهران از شما می خواهد که برای حفظ نتیجه زیبای خلق شده در روند جراحی ، تغییراتی را در سبک زندگی خود و عادات مراقبت از پوست تان انجام دهید. اکنون که افتادگی پوست شما درمان شده است و چهره تان شاداب و سرحال به نظر می رسد ، بهتر است استفاده از کرم های ضد آفتاب بر یک مبنای روزانه را فراموش نکنید. در صورت سیگاری بودن ، سعی کنید تا عادت استعمال سیگار را ترک نموده و عادات ارتقا سلامت و داشتن یک تغذیه خوب ، را جایگزین آن نمایید.

سخن آخر

وقتی روند جراحی پلک خود را به دست بهترین جراح پلک تهران می سپارید ، از داشتن یک روند بی خطر و بهره مندی از مزایای ماندگار درمان ، اطمینان خواهید داشت. بهترین روش برای لذت بردن از زندگی با داشتن چهره ای زیبا و تجربه مجدد حس جوانی ، مشاوره با بهترین دکتر بلفاروپلاستی در تهران می باشد.


دنبال کنید

بیمارستان حضرت رسول اکرم

تهران، خیابان ستارخان،خیابان نیایش،بیمارستان حضرت رسول اکرم،بخش چشم
تلفن: 64351 021آدرس مطب

خیابان ملاصدرا،خیابان شیخ بهایی جنوبی،روبروی هتل تاج محل ساختمان شماره 49 شیخ بهایی، پ49 واحد 10
تلفن : 88065620کلیه حقوق این سایت متعلق به پروفسور محسن بهمنی کشکولی می باشد.

Translate »