جراحی

جراحی زیبایی ابرو

افتادگی ابرو ناشی از عوامل مختلف است و روی زیبایی ابرو و چشم تاثیر عمده دارد. زیبایی ابروها برای مردان و زنان متفاوت است. بعلت بالا رفتن سن و شل شدن بافتهای نگهدارنده پوست درنواحی ابرو پیشانی و بخش فوقانی صورت پوست قوام خود راازدست داده و افتادگی پوست دراین نواحی مشاهده می شود. افتادگی ابرو باعث آویزان شدن پوست درپلکها می شود که منجر به تظاهر همزمان افتادگی پلک و پف پلک میشود.

رزرو وقت مطبجراحی زیبایی ابرو

درمان قطعی افتادگی ابرو ، انجام عمل جراحی زیبایی ابرو یا لیفت ابرو ( لیفت آندوسکوپی ابرو ) می باشد که می تواند با یا بدون عمل بلفاروپلاستی ( جراحی پف پلک ) یا جراحی افتادگی پلک انجام گیرد.

جراحی زیبایی ابرو

علایم افتادگی ابرو

افتادگی و سنگینی ابرو و نیز پیشانی بر روی پلک ها سبب خواهد شد که فرد از طریق  عضلات پیشانی سعی در بالا کشیدن ابروها نماید تا به این ترتیب از سنگینی و فشار موجود بر روی چشم ها بکاهد.

در نتیجه این امر ، باعث بروز چین و چروک های عمیق در ناحیه پیشانی خواهد شد که جهت رفع آن نیاز به تزریق بوتاکس خواهد بود.

از دیگر علائم و عوارض افتادگی ابرو می توان به كاهش ميدان بینایی فوقانی اشاره نمود.

لیفت ابرو بدون جراحی

لیفت جراحی زیبایی ابروابرو بدون جراحی نیز قابل انجام است. به عنوان مثال لیفت ابرو با نخ ، لیفت ابرو با لیزر و لیفت ابرو با بوتاکس راه هایی جهت اصلاح افتادگی ابرو می باشند.

توجه داشته باشید که کشیدن ابرو با روش های فوق تنها تا 3-4 ماه دوام دارد.

لازم به ذکر است که در لیفت ابرو با نخ ، پارامترهایی اعم از هزینه و عوارض لیفت ابرو با نخ سبب شده است که بسیاری از جراحان پلاستیک و بخصوص جراحان زیبایی چشم این روش را انجام ندهند.

سخن آخر

در پایان باید خاطر نشان نمود که پروفسور کشکولی نیز روش لیفت ابرو با نخ را تایید نمی نمایند و از نظر ایشان روش ارجح در لیفت ابرو به صورت دائمی ، عمل جراحی زیبایی ابرو ( لیفت ابرو با آندوسکوپ ) می باشد.

البتهجراحی زیبایی ابرو در روش های موقت لیفت ابرو بهتر است از تزریق بوتاکس و فیلر استفاده شود.

در برخی موارد خاص نیز به منظور اصلاح افتادگی ابروها ، کاشت ابرو پیشنهاد می شود.

گاهی در حین عمل جراحی بلفاروپلاستی ( جراحی پف پلک ) نیز می توان از طریق ایجاد بخیه از افتادگی بیشتر ابرو پیشگیری به عمل آورد.

لیفت ابرو
دنبال کنید

بیمارستان حضرت رسول اکرم

تهران، خیابان ستارخان،خیابان نیایش،بیمارستان حضرت رسول اکرم،بخش چشم
تلفن: 64351 021آدرس مطب

خیابان ملاصدرا،خیابان شیخ بهایی جنوبی،روبروی هتل تاج محل ساختمان شماره 49 شیخ بهایی، پ49 واحد 10
تلفن : 88065620کلیه حقوق این سایت متعلق به پروفسور محسن بهمنی کشکولی می باشد.

Translate »