پتوز

عمل افتادگي پلك بالا

علت افتادگی پلک بالا عدم کارکرد خوب عضله پلک بالا است. مشكل به افتادگی پلک بالا اطلاق شده و می تواند یک یا هر دو پلک را در گیرد . در فرم خفیف بیماری افتادگی پلک در حد بالای مردمک چشم می باشد ولی در موارد شدیدتر افتادگی پلک منجر به پوشاندن قسمتی از مردمک شده به طوری که میدان بینایی فوقانی را کاهش می دهد. گاهی این مشکل همراه با پف پلک بالا و یا افتادگی ابرو میباشد. گاهی افتادگی پلک بعد از بوتاکس رخ میدهد.

رزرو وقت مطب 

 

علایم افتادگی پلک بالا

افتادگي پلك می تواند در زمان تولد تظاهر کند که افتادگی پلک نوزادان را ایجاد میکند. افتادگی پلک کودکان مدتی پس از تولد ظاهر میشود. افتادگی پلک نوزادان و افتادگی پلک کودکان میتواند منجر به تنبلی چشم شود . افتادگی پلک بزرگسالان  ناشی از افزایش سن است که معمولا در سنین بالای ۵۰- ٤۵ سال رخ می دهد و در اكثر موارد  با پف پلک و افتادگي ابرو همراه می باشد که نیاز به جراحی همزمان یا بعدی پف پلک بالای چشم (بلفاروپلاستی) و يا ليفت ابرو است.

جراحی افتادگی پلک بالا

در صورت وجود تنبلی چشم در افتادگی پلک نوزادان و کودکان , جراحی افتادگی پلک باید هر چه زودتر انجام شود. ولی در صورتی که افتادگی پلک سبب تنبلی در نوزادان و کودکان نشده باشد , جراحی در سنین  ورود به مدرسه و یا 18 سالگی انجام میشود. در افتادگی پلک بزرگسالان عمل جراحی افتادگی پلک (با یا بدون بلفاروپلاستی) صورت می گیرد. که اکثرا تحت بیحسی موضعی توسط جراح پلک (جراح پلاستیک چشم )  انجام میگیرد. از امواج راديوئي براي برش پوستي استفاده مي شود.
در افتادگی پلک ناشی از افزایش سن اکثرا نیاز به عمل جراحی پف پلک بالا (بلفاروپلاستی) بروش امواج رادیویی  و یا جراحی زیبایی چشم مثل لیفت آندوسکوپی ابرو یا کشیدن چشم نیز وجود دارد.  هزینه جراحی افتادگی پلک بالا پس از معاینه توسط جراح پلک و تعیین نوع جراحی افتادگی پلک و جراحیهای دیگر زیبایی چشم قابل اعلام است.

جراحی افتادگی پلک بالا
دنبال کنید

بیمارستان حضرت رسول اکرم

تهران، خیابان ستارخان،خیابان نیایش،بیمارستان حضرت رسول اکرم،بخش چشم
تلفن: 64351 021آدرس مطب

خیابان ملاصدرا،خیابان شیخ بهایی جنوبی،روبروی هتل تاج محل ساختمان شماره 49 شیخ بهایی، پ49 واحد 10
تلفن : 88065620کلیه حقوق این سایت متعلق به پروفسور محسن بهمنی کشکولی می باشد.

Translate »