مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

نکات و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس : تزریق بوتاکس ، تکنیکی ایمن و بی خطر است که از آن می توان در راستای رفع موقت چین و چروک های نواحی ای از صورت ؛ از جمله پیشانی ، اطراف چشم ، گردن و نیز ناحیه مابین ابروها استفاده کرد و ظاهری جوان تر برای افراد به ارمغان آورد.

لازم به ذکر است که به منظور ماندگاری نتایج به دست آمده از تزریق بوتاکس ؛ باید فرآیند تزریق طی هر 3 الی 4 ماه ، تکرار شود.

دستیابی به نتایج ایده آل از تزریق بوتاکس ، مستلزم انجام آن توسط یک پزشک ماهر و مجرب می باشد که به آناتومی صورت ، واقف بوده و به چشم و ساختمان اطراف آن نیز اشراف داشته و نهایتا این که در زمینه تزریق بوتاکس از تجربه کافی بهره مند باشد.

توجه داشته باشید که افزون بر نقش پزشک بر روی ماحصل تزریق بوتاکس ؛ خود شما نیز می توانید در حصول نتایج قابل قبول از این فرآیند جوانسازی نقشی موثر داشته باشید و با رعایت مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس ، به بهینه ترین نتایج از آن دست یابید.

دستورات و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس :

در ابتدا لازم به ذکر است که زمان بهبودی بعد از تزریق بوتاکس ، نسبتا کوتاه بوده و افراد امکان از سر گیری فعالیت های روزمره خود را از همان روز تزریق خواهند داشت.

جلوگیری از ایجاد فشار بر محل تزریق :

از مهم ترین مراقبت هایی که بعد از تزریق بوتاکس باید بدان توجه داشت ، پیشگیری از ایجاد هر گونه فشار بر ناحیه تزریق می باشد ؛ لذا توصیه می شود از دستکاری کردن و ماساژ موضع تزریق اکیدا اجتناب گردد.

خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

تا 4 ساعت پس از تزریق بوتاکس ، بهتر است نخوابید تا جذب مواد تزریقی در این بازه زمانی به درستی صورت پذیرد.

ضمنا باید توجه داشت تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس در هنگام خوابیدن ، صورت تان به هیچ وجه نباید بر روی بالش قرار گیرد ؛ چرا که در این صورت ممکن است متحمل برخی عوارض تزریق ؛ اعم از افتادگی پلک و مواردی از این قبیل گردید.

پرهیز از قرارگیری در فضاهایی با درجه حرارت بالا

قرار گرفتن در محیط هایی مثل سونا و اتاق های بخار بعد از تزریق بوتاکس ممنوع می باشد ، زیرا گرما منجر به انعطاف ماده تزریق شده و می تواند سبب انتشار و جابجایی آن به نقاط اطراف محل تزریق گردد.

شستن صورت بعد از بوتاکس

استحمام و شستشوی صورت از 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس ، ممنوعیتی ندارد ؛ اما از آب داغ نباید استفاده کنید ، زیرا گرمای آب می تواند منجر به افزایش جریان خون در صورت شده و بر نتیجه تزریق تاثیر سوء بگذارد.

توجه داشته باشید :

  • از مصرف الکل تا 2 روز بعد از تزریق بوتاکس باید خودداری گردد.
  • از مصرف آسپرین و کلیه داروهایی که ممکن است موجب تشدید ریسک خونریزی و کبودی پس از تزریق شوند نیز تا 2 هفته باید پرهیز شود.

توجه به کلیه موارد مراقبتی فوق ، می تواند شما را در راستای بهتر سپری نمودن دوره بهبودی یاری کرده و کسب بهترین نتایج را برای شما محقق نماید.


یک دیدگاه

Avatar
  • سلام , مهمان

دنبال کنید

بیمارستان حضرت رسول اکرم

تهران، خیابان ستارخان،خیابان نیایش،بیمارستان حضرت رسول اکرم،بخش چشم
تلفن: 64351 021آدرس مطب

خیابان ملاصدرا،خیابان شیخ بهایی جنوبی،روبروی هتل تاج محل ساختمان شماره 49 شیخ بهایی، پ49 واحد 10
تلفن : 88065620کلیه حقوق این سایت متعلق به پروفسور محسن بهمنی کشکولی می باشد.

Translate »