اخبار جدید

جدید ترین اخبار همایش ها و سمینارها و مطالب پزشکیWebp.net-resizeimage-5-1200x800.jpg

کنگره سالیانه جراحیهای پلاستیک صورت از ۶ تا ٩ آذر ١٣٨٧ در مرکز همایشهای رازی- تهران برگزار شد.پروفسور

کشکولی یکی از سخنرانان دعوت شده به این همایش بود.

در سمپوزیوم جراحی بلفاروپلاستی ,ایشان در پانل و سخنرانی تاکید نمودند که باید به مسیله افتادگی پلک توجه ویژهای شود. متاسفانه مشکل افتادگی پلک بعلت وجود همزمان پف پلک مورد توجه بیمار و جراحان قرار نمیگیرد.

اینافراد پس از جراحی بلفاروپلاستی و رفع پف پلک، متوجه غیر قرینگی اندازه پلکها میشوند. در اکثر موارد با بررسی عکسهای قدیمی مشکل افتادگی پلک قبل از جراحی وجود داشته ولی مورد توجه قرار نگرفته است.

ایشان تاکید نمودند که ترمیم افتادگی پلک باید همزمان یا قبل از جراحی بلفاروپلاستی انجام گیرد.

در بخش ابتدایی سخنرانی ، ایشان علایم غیر مستقیم افتادگی پلک و تستهای مربوطه را به جراحان آموزش دادند.

در بخش بعدی نیز بر اساس عکسهای قبل و بعد از عمل بیماران این علایم را در موارد گوناگون نمایش دادند.

در انتها، پروفسور کشکولی در مورد نحوه ترمیم توضیحاتی ایراد نمودند.

نکته مهم این است که پلک افتاده میبایست٣-۶ ماه اول پس از جراحی از پلک دیگر بالاتر باشد تا جبران افت اولیه عضله تنبل را نماید. در این زمان باید ازقطره و پمادهای اشک مصنوعی به منظور جلوگیری از خشکی چشم باید

استفاده شود.

ایشان در سخنرانیهای مختلف که بدعوت گروههای تخصصی و فوق تخصصی در داخل و خارج از کشور انجام شده است , همواره بر لزوم معاینات کامل و بررسی ساختمانهای اطراف چشم قبل از هر گونه جراحی زیبایی صورت در اطراف چشم تاکید نموده اند.


China-site-1200x800.jpg

بنا به دعوت رسمی کمیته برگزار کننده کنگره بین المللی جراحیهای آندوسکوپی صورت – چشم و بیمارستان دانشگاهی ونجو  پروفسور کشکولی برای ایراد سخنرانی و پانلهای مربوط به مباحث مربوطه از 23 لغایت 25 اکتبر در کشور چین حضور داشتند.

تجربه بیش از 15 سال انجام لیفت آندوسکوپی پیشانی و ابرو و رویژنهای ایشان به روش لیفت آندوسکوپی پیشانی و ابرو در طی این سالها عناوین اصلی سخنرانی ایشان در این زمینه بود. ابتدا ایشان در مورد قوانین مربوط به لیفت ابرو صحبت و سپس با نشان دادن فیلم روش ایشان مراحل شش گانه انجام لیفت آندوسکوپی پیشانی و ابرو را توضیح دادند. در انتها بر اساس عکسهای قبل و بعد از جراحی لیفت آندوسکوپی پیشانی و ابرو (با یا بدون جراحی بلفاروپلاستی یا پف پلک بالا) اندیکاسیونهای مختلف برای انجام این جراحی ارایه شد.

سخنرانی دیگر ایشان در مورد درمانهای موجود برای صدمات وارده به عصب بینایی بود. ایشان در سال 2011 روش جدید درمانی را برای درمان زود هنگام بیماران با صدمات وارده به عصب بینایی (تروماتیک اپتیک نوروپاتی)  ارایه نموده و به چاپ رساندند. بدنبال آن در سال 2013 یک مطالعه چند مرکزی تحت سرپرستی ایشان در 4 دانشگاه ایران – تهران – مشهد و  شیراز ابتدا در سایت مرکزی کار آزمایی بالینی آمریکا به ثبت رسید و سپس شروع شد . نتایج این مطالعه پس ازنزدیک به چهار سال  در انتهاس سال 2016 جمع آوری و آنالیز شد. نتایج سپس در مجامع مختلف آمریکایی و اروپایی بصورت مقاله ارایه گردید. امسال نیز ای نتایج در ژورنال معتبر گرافه به چاپ رسید.فاز بعدی مطالعه از سال گذشته به سرپرستی پروفسور در 5 مرکز دانشگاهی ایران – تهران- مشهد – شیراز وتبریز شروع شده است.

 


1397.-china-site-1200x800.jpg

کنگره جراحیهای آندوسکوپی در صورت در تاریخ 22 تا 24 نوامبر 2018 در کشور چین برگزار میشود. در این کنگره بین المللی در زمینه جراحیهای مختلف آندوسکوچی در صورت سخنرانیها , پانلها و سمپوزیومهای مختلفی در حیطه لیفت اندوسکوپی صورت , جراحیهای آندوسکوپی مجرای اشکی , آندوسکوپی سینوسها , آندوسکوپی قاعده جمجمه و…برگزار میشود.

یکی از سخنرانان مدعو بین المللی در این کنگره پروفسور کشکولی میباشند. ایشان با چاپ بیش از 110 مقاله علمی در ژورنالهای معتبر دنیاو بیش از 200 سخنرانی بعنوان سخنران مدعو در کشورهای آمریکا , کانادا , یونان , هند , ترکیه , اردن , لبنان و امارات و بیش از 500 سخنرانی در مجامع علمی داخلی در زمینه های جراحیهای مختلف زیبایی در صورت , مجاری اشکی , حدقه (اربیت) و چشم مصنوعی یکی از افراد صاحب نام در دنیا در زمینه جراحیهای پلاستیک و ترمیمی صورت-چشم میباشند.

در این کنگره ایشان بخصوص در مورد جراحی لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی و همچنین درمان جدید ایشان در صدمات وارده به عصب بینایی سخنرانی کلیدی (کی نت لکچر) خواهند داشت.

لازم به ذکر است که پروفسور کشکولی تنها نماینده کشور ایران در این کنگره میباشد. حدود یک ماه قبل نیز ایشان سخنرانی “لیفت آندوسکوپی 6 مرحله ای” خود را بنا به دعوت انجمن جراحان پلاستیک و ترمیمی هند در جایپور هند ارایه کرده بودند.


DFCCC261-5FC1-4036-9DFA-FBBFD1278EE8-1200x800.jpeg

پنجشنبه ٢۴ آبانماه ١٣٩٧؛ فیلم جراحی #کانتوپلاستی برای سندرم #بلفاروفیموزیس توسط هیت داوران بعنوان فیلم منتخب اول در جشنواره فیلمهای جراحی در کنگره بین المللی چشم تهران ( ٢١-٢۴ آبانماه ١٣٩٧) برگزیده شد. این جراحی پیچیده یکی از مراحل جراحی زیبایی در این افراد است.

جراحی کانتوپلاستی ابتدا انجام میشود و چند ماه بعد جراحی افتادگی پلک باید انجام شود.

جراحی افتادگی پلک نیز با روش جدید پروفسور کشکولی که در سال ٢٠٠٧ به چاپ رسیده است ، انجام میشود.

فیلم کامل این جراحی بزودی در صفحه آپارات پروفسور کشکولی قابل مشاهده است. 


4832516E-91D0-42B9-AB43-1C8D97ACA326-1200x800.jpeg

نتایج پروژه اخیر تیم تحقیقاتی پروفسور کشکولی بعد از ارایه در کنگره جراحان پلاستیک صورت- چشم آمریکا ( شیکاگو) و اروپا ( بخارست) هم تکنون در ژورنال معتبر زیر منتشر و قابل دسترس است. در این مقاله میزان و شدت افتادگی مژه در بیماران با افتادگی پلک مادرزادی و اکتسابی یکطرفه بررسی شد. در مقایسه با پلک بدون افتادگی، میزان و شدت افتادگی مژه بیشتر بود. پس از جراحی افتادگی پلک میزان و شدت افتادگی مژه بطور عمده از نظر اماری بهبود یافت. البته بهبودی در همه افراد رخ نداد. میزان بهبودی ارتباط مستقیم با شدت افتادگی پلک داشت.

Ann plast Surg Journal


91367349-137F-4FFE-A283-B2DC69262D73-1200x556.jpeg

نشست سالیانه انجمن جراحان پلاستیک و ترمیمی چشم آمریکا در تاریخ ٢۵-٢۶ اکتبر ٢٠١٨ در شیکاگو برگزار میشود. 

پروفسور کشکولی که یکی از اعضا این انجمن میباشد در طی این نشست نتایج سه پروژه تحقیقاتی را ارایه خواهند داد. پروژه ها شامل:

– نحوه فیکس کردن غده اشکی در حین جراحی بلفاروپلاستی یا پف پلک بالا

– تغییر در وضعیت پلک تحتانی  بعد از جراحی اصلاح افتادگی پلک فوقانی

– نتایج درمان عفونتهای قارچی حدقه در ایران


Webp.net-resizeimage-3-1200x800.jpg

کارگاه یک روزه سالیانه تزریقات بوتاکس و فیلر در صورت طبق روال همه ساله در تاریخ ١٢ مهر ١٣٩٧ در بیمارستان رسول اکرم برگزار شد. این کارگاه از ١۴ سال قبل توسط پروفسور کشکولی برگزار میشود و هدف آن آموزش پزشکان درگیر در این نوع تزریقات برای جلوگیری از عوارض بخصوص چشمی است.


Webp.net-resizeimage-2-1200x800.jpg

انجمن جراحان پلاستیک و ترمیمی چشم هند از پروفسور کشکولی برای ایراد سخنرانی در کنگره سالیانه این انجمن دعوت نمودند. ایشان در این کنگره سه روزه یک کارگاه در مورد نحوه بخیه در جراحیهای صورت برگزار نمود و سه سخنرانی کلیدی با عناوین ” لیفت آندوسکوپی صورت” و روش جدید ایشان در انسداد مجرای اشکی کودکان ارایه نمودند.


Webp.net-resizeimage-1-1200x800.jpg

نحوه برخورد با غده اشکی در جراحی بلفاروپلاستی، وضعیت مژه ها و پلک تحتانی بعد از جراحی افتادگی پلک، و عناوین دیگر از سخنرانیهای ایشان در این نشست بود.

٣٧ امین نشست انجمن جراحان پلاستیک و ترمیمی چشم اروپا در ١٣-١۵ سپتامبر ٢٠١٨ در بخارست برگزار شد. در رقابت فشرده مقالات ارسالی برای ارایه در این نشست، ٧ مقاله تیم تحقیقاتی پروفسور کشکولی برای ارایه انتخاب شدند که توسط ایشان و تیم تحقیقاتی ارایه شدند.


news299-2-1200x800.jpg

مطب از شنبه ٧ مهر تعطیل و از چهارشنبه ١١ مهر فعال میباشد.
کنگره بین المللی #جراحی پلاستیک صورت توسط انجمن جراحان پلاستیک چشم هند در ٢٨-٣٠ سپتامبر برگزار میشود. #پروفسورکشکولی بعنوان سخنران مدعو در این کنگره شرکت و سخنرانیهایی پیرامون #بلفاروپلاستی، #جراحی پلک، #لیفت اندوسکوپی پیشانى ، #مجرای_اشکی ، نحوه بخیه زدن در صورت و …خواهند داشت.


دنبال کنید

بیمارستان حضرت رسول اکرم

تهران، خیابان ستارخان،خیابان نیایش،بیمارستان حضرت رسول اکرم،بخش چشم
تلفن: 64351 021آدرس مطب

خیابان ملاصدرا،خیابان شیخ بهایی جنوبی،روبروی هتل تاج محل ساختمان شماره 49 شیخ بهایی، پ49 واحد 10
تلفن : 88065620کلیه حقوق این سایت متعلق به پروفسور محسن بهمنی کشکولی می باشد.