اخبار جدید

جدید ترین اخبار همایش ها و سمینارها و مطالب پزشکی12341-1200x800.jpg

بدلیل شرکت در مجمع فوق مطب از دوشنبه ١٧ اردیبهشت تعطیل و از چهارشنبه ٢۶ اردیبهشت دایر میباشد.
پروفسور جف نراد ریس انجمن بین المللی جراحان حدقه از پروفسور کشکولی برای ایراد سخنرانی و عضویت در این انجمن دعوت رسمی بعمل آورد. این انجمن دارای کمتر از ٣٠ عضو از افراد بسیار برجسته در زمینه جراحی حدقه از کل دنیا میباشد. نشست اخیر  اعضا در وست ویرجینیا آمریکا در تاریخ ٩-١١ می ٢٠١٨ است.


pic-eyd-1200x800.jpg

با تبریک عید نوروز و سال نو و اعلام شروع بکار مطب از تاریخ ١٨ فروردین ١٣٩٧، لطفا سوالات خود را در بخش ” پرسش و پاسخ” ارسال تا در اسرع وقت پاسخ داده شوند. جهت نوبت مطب نیز لطفا به بخش “رزرو نوبت مطب” در سایت مراجعه نمایید.


news-2018-03-11-1200x800.jpg

پروفسور علی‌اصغر خدادوست در سال ۱۳۱۴ در شیراز زاده شد. وی یکی از چشم‌پزشکان ایرانی معروف در عرصه بین‌المللی بود که در چندین بیمارستان معروف به عمل و پژوهش در مورد مشکلات قرنیه چشم می‌پرداخت.

دبستان و دبیرستان را در شیراز پشت سر گذاشت و به عنوان آموزگار در دبستان داوری داراب مشغول به کار آموزگاری شد. در سال ۱۳۳۳ در آزمون ورودی دانشکده پزشکی شیراز شرکت نمود و با درجه ممتازبین داوطلبان پذیرفته و در این دانشکده مشغول به تحصیل شد. دوره شش ساله پزشکی را با درجه ممتازپشت سر گذاشت و پس از یک سال گذراندن دوره دستیاری چشم و گوش و حلق و بینی در بیمارستان نمازی دانشگاه شیراز در سال ۱۳۴۱ از طرف دولت برای گذراندن دوره تخصصی در ایالات متحده انتخاب شد.
دکتر خدادوست به عنوان نخستین و تنها دستیار خارجی در بخش چشم پزشکی دانشگاه جانز هاپکینز (به انگلیسی: Johns Hopkins) در سال ۱۳۴۱ پذیرفته شد و دوران سه ساله دستیاری را به عنوان بهترین دستیار مرکز چشم پزشکی ویلمرشناخته شد. ایشان در این دوران علاوه بر تحصیل دردانش‌های بالینی به طور فعال مشغول پژوهش در دانش‌های پایه بود و مقاله‌های بسیاری در مجله‌های گوناگون به چاپ رسانید. پس از پایان دوران، ایشان یک سال به عنوان مربی و یک سال به عنوان استادیار در بخش چشم پزشکی همان دانشگاه مشغول به کار شد و در سال ۱۳۴۷ علی‌رغم پیشنهاد و خواست دانشگاه جان هاپکینز عازم ایران شد و در بخش چشم پزشکی دانشگاه شیراز به عنوان استاد مشغول فعالیت شد. یک سال پس ازورودش به شیراز رئیس بخش چشم پزشکی دانشگاه جانز هاپکینز به شیراز آمد و یک قرارداد مبادله دستیار میان بخش‌های چشم پزشکی این دو دانشگاه امضا رسید. هر سال یک نفر از دستیاران بخش چشم پزشکی شیراز برای فراگیری تکمیل دانش‌های پایه به دانشگاه جانز هاپکینز اعزام می‌شد و هر سال چهاردستیار به طور متناوب از دانشگاه یاد شده برای فراگیری دانش‌های بالینی و تجربه عملی و تجربه در اعمال جراحی به شیراز می‌آمدند. این برنامه ۱۰ ساله از موثرترین برنامه‌ها برای بالا نگه داشتن سطح آموزش و پژوهش ودرمان در دانشگاه شیراز و خصوصاً بخش چشم بود.

از سال ۱۳۴۷ تا ۱۳۵۹ وی هر دو سال یک بار به عنوان استاد مدعو شش ماه را دربخش چشم دانشگاه جانز هاپکینز برای ادامه برنامه‌های پژوهشی گذراند و در این دوران چندین مرتبه به عنوان مدرس در کشورهای بسیاری از جمله چین، ترکیه سوریه، عمان، پرو، اکوادور و ایتالیا فراخوان شد. دکتر خدادوست در سال ۱۳۵۹ عازم آمریکا شد و به عنوان استاد در بخش چشم دانشگاه جانز هاپکینز مشغول به کار گردید.

وی در سال ۱۳۶۱ به عنوان استاد و رئیس بخش چشم دانشگاه سیسیل انتخاب شد و در سال ۱۳۷۱ مرکز چشم پزشکی کنتیتکت در شهر نیوهیون را بنیان گذاشت و به عنوان سرپرست آن مشغول به کار شد. از سال ۱۳۵۹ ایشان به طور پیاپی سالی دوبار به ایران بازگشته و در فعالیت‌های بالینی و آموزشی در بیمارستانهای گوناگون تهران و شیراز شرکت کرده‌است.


news-2018-03-12-1200x800.jpg

جشنواره شمس هر سال برای انتخاب برترین تحقیقات و مقالات در اسفند ماه بر گزار میشود. در مراسم امسال که در دهم اسفند ماه برگزار شد ، در بخش مقاله چاپ شده انگلیسی مقاله پروفسور کشکولی بعنوان مقاله برتر برگزیده و لوح یادبود به ایشان اهدا شد.
لازم بذکر است که در دوره های قبلی این جشنواره ایشان بعنوانهای ” دانشمند برتر” ، ” چشم پزشک پارسی” و عناوین دیگر هم دست یافته بودند.


new4-1200x1800.jpg

برای جلوگیری از عوارض پس از جراحی بلفاروپلاستى پف چشم و افتادگی پلک و لیفت ابرو و بطور کلی صورت، دانش کافی از چشم و ساختمانهای مربوط به چشم لازم است.  معاینه چشم و صورت نیز از الزامات قبل از جراحی است تا از بروز عوارض جلوگیری شود. در این مقاله که اخیرا بچاپ رسیده است، #پروفسور_کشکولی و تیم تحقیقاتی ایشان آناتومی این ناحیه را توضیح و نکات کلیدی در معاینات را بر اساس شواهد علمی ذکر کرده اند. مقاله در سایت  زیر در دسترس میباشد: 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/28913505/?i=4&from=kashkouli%20mb


untitled1-1200x800.jpg

ارایه نتایج پروژه تحقیقاتی در مورد عوارض چشمی پس از جراحی پف پلک (بلفاروپلاستی) و لیفت آندوسکوپیک ابرو در کنگره 2018 آسیا و اقیانوسیه

پروفسور کشکولی جهت ارایه نتایج پروژه تحقیقاتی عوارض چشمی پس از جراحیهای پف پلک (بلفاروپلاستی) , افتادگی پلک و لیفت آندوسکوپی ابرو در کنگره آسیا و اقیانوسیه 2018 هنگ کنگ به این کشور خواهند رفت و مطب ایشان از تاریخ 18 بهمن ماه تعطیل و از دوشنبه 23 بهمن دایر خواهد بود. بسته شدن زاویه چشم یکی از عوارض نادر پس از جراحیهای زیبایی صورت میباشد که در بررسی فوق راههای شناسایی , پیشگیری و درمان این عارضه توضیح داده میشود. از عوارض دیگر میتوان به خشکی چشم , اشک ریزش از چشم , دو بینی و جابجایی غیر طبیعی پلک بالا یا پایین یا ابرو اشاره نمود.پروفسور بهمنی کشکولی در این سفر بعنوان نماینده انجمن جراحان پلاستیک و ترمیمی چشم ایران در طی نشستهایی با نمایندگان انجمن جراحان پلاستیک و ترمیمی چشم آسیا و اقیانوسیه پیرامون همکاریهای علمی و آموزشی بین دو گروه تبادل نظر خواهند داشت.


Webp.net-resizeimage-1200x800.jpg

در جشنواره پژوهش بیمارستان رسول اکرم که در تاریخ سوم دیماه 1396 برگزار شد ، پروفسور بهمنی کشکولی عضو هیت علمی گروه و مرکز تحقیقات چشم دانشگاه علوم پزشکی ایران بعنوان پژوهشگر برتر انتخاب و طی مراسمی از ایشان و سایر محققین تقدیر شد.


new3-1200x800.jpg

ویدیو مربوط به متد پروفسور کشکولی در مورد زمان و نحوه ترمیم و فیکس کردن غده اشکی در جراحی بلفاروپلاستی (پف پلک) بالا در کنگره بین المللی چشم تهران بعنوان ویدیو برتر انتخاب شد. برجستگی گوشه خارجی پف پلک بالا و فولد دوبل پلک فوقانی در این ناحیه از نظر ایشان علایم افتادگی غده اشکی هستند. لازه به ذکر است مه این مسیله هیچ ریسکی برای بینایی و چشم ندارد و فقط از نظر زیبایی مهم است. بزودی این فیلم در صفحه آپارات پروفسور کشکولی قرار داده میشود و قابل دیدن برای عموم است


news2-1200x800.jpg

در کنگره بین المللی چشم تهران گروههای مختلف فوق تخصصی برنامه های اموزشی برگزار نمودند. پروفسور کشکولی در بخش فوق تخصصی جراحیهای پلاستیک چشم پیرامون لیفت آندوسکوپی پیشانی و ایرو، زمان و نحوه ترمیم غده اشکی در زمان جراحی پف پلک بالا (بلفاروپلاستی)، استراتژی جدید ایشان برای انسداد مادرزادی مجرای اشکی، متد ایشان در تزریق بوتاکس و نحوه برخورد با انسداد مجرای اشکی در بالغین سخنرانیهایی ارایه دادند


index8-1200x800.jpg

عرض تسلیت به خانواده قربانیان زلزله در غرب کشور

نهایت تأسف، حادثه غم‌بار زمین‌لزره در برخی استان‌های غرب کشور را که منجر به جان‌باختن جمعی از هم‌وطنان عزیز و مجروحیت تعداد زیادی از آنها شده است، تسلیت عرض می‌کنم.


دنبال کنید

بیمارستان حضرت رسول اکرم

تهران، خیابان ستارخان،خیابان نیایش،بیمارستان حضرت رسول اکرم،بخش چشم
تلفن: 64351 021آدرس مطب

خیابان ملاصدرا،خیابان شیخ بهایی جنوبی،روبروی هتل تاج محل ساختمان شماره 49 شیخ بهایی، پ49 واحد 10
تلفن : 88065620کلیه حقوق این سایت متعلق به پروفسور محسن بهمنی کشکولی می باشد.