اخبار جدید

جدید ترین اخبار همایش ها و سمینارها و مطالب پزشکیWebp.net-resizeimage-13-1200x800.jpg

مطب از 15 خرداد تعطیل و از دوشنبه 20 خرداد فعال است.

انجمن جراحان حدقه دنیا متشکل از 30 جراح حدقه یا اربیت دنیا است که اعضا آن فقط با دعوت و سپس رای گیری اعضا انتخاب میشوند.

پروفسور کشکولی تنها عضو این مجمع از کلیه کشورهای خاور میانه است که از سال 2018 عضو رسمی این مجمع بوده اند.

ایشان در نشست 2019 این مجمع پیرامون جراحی اندوسکوپی حدقه در تومورهای اربیت سخنرانی خواهند داشت.

 


site-shiraz-1200x800.jpg

پروفسور کشکولی از طرف کنگره بین المللی جراحیهای زیبایی صورت برای سخنرانی دعوت و روزهای 12 و 13 اردیبهشت ماه در این کنگره سخنرانی خواهند داشت. یکی از سخنرانیهای ایشان پیرامون بلفاروپلاستی و اهمیت افتادگی همزمان ابرو است. سخنرانی دوم ایشان در مورد بلفاروپلاستی و افتادگی غده اشکی است. ایشان علامی بالینی جدید خود را در این کنگره معرفی خواهند کرد. این علامت هم اکنون در آمریکا در حال چاپ است. سخنرانی دیگر ایشان جراحی زیبلیی کانتوپلاستی خواهد بود.


Site-LLR-1200x800.jpg

افتادگی پلک بالا یکی از مشکلات شایع در هر کلینیک جراح پلاستیک صورت –چشم میباشد. این افتادگی میتواند یک طرفه یا دو طرفه باشد. علت آن نیز میتواند در اکثر موارد ناشی از سن یا بعلت ارثی باشد. گاهی این افتادگی با پف پلک همراه است. در موارد شایع همزمان با افتادگی پلک بالا پدیده ای بنام رتراکشن پلک پایین (به پایین کشیده شدن پلک پایین) قابل مشاهده است. سوال بیماران مراجعه کننده برای اصلاح و جراحی افتادگی پلک بطور شایع اینست که آیا پلک پایین هم نیاز به جراحی ترمیمی دارد یا خیر؟ در پروژه بزرگ تیم تحقیقاتی پروفسور کشکولی برای بررسی وجوه مختلف افتادگی پلک , یکی از نکات مورد بررسی همین سوال بود. نتایج مطالعه نشان داد که با ترمیم و جراحی صحیح افتادگی پلک مشکل پلک پایین در اکثر موارد حل میشود و نیاز به جراحی روی پلک پایین نیست. این مقاله در نشست اخیر جامعه جراحان پلاستیک صورت-چشم آمریکا در شیکاگو (نوامبر 2018) و اروپا در بخارست (سپتامبر 2018) ارایه شد. اخیرا (2019) این مقاله پس از داوری در ژورنال انجمن جراحان پلاستیک و ترمیمی پشم آمریکا بچاپ رسیده است.


Site.-ONSS-1200x800.jpg

تومور شوانوم عصب بینایی از سالها قبل در مقالات گزارشهای متعددی داشته است. این تومور در دو بیمار پروفسور کشکولی مشاهده گردید. در پروژه تحقیقاتی پروفسور کشکولی و تیم تحقیقاتی ایشان با توجه به تشخیص داده شده , تصمیم به بررسی تمام متون چاپ شده در این زمینه گرفتند تا به این سوال مهم پاسخ داده شود که آیا واقعا در غلاف عصب بینایی تومور شوانوما میتواند ایجاد شود یا خیر؟ بررسی دقیق دو بیمار ایشان و تمام موارد گزارش شده در مقالات (تاکنون) از نطر معاینات , عکسها , وضعیت تومور در زمان جراحی و بالاخره گزارش پاتولوژیست موید این بود که این نام گذاری علمی نیست و میبایست اصلاح گردد. در واقع تومور شوانوم عصب بینایی یک تومور شوانوم اربیت یا حدقه است که بعلت چسبندگی به غلاف عصب بینایی در گزارشهای متعدد بغلط نامگذاری شده است. نتایج پروژه ایشان در نشست جامعه جراحان اربیت در ژون 2018 ارایه گردید. مقاله منتج از این پروژه پس از داوریهای مکرر در ژورنال اربیت اخیرا بچاپ رسید.

 


Site-TED-1200x1800.jpg

تیم تحقیقاتی پروفسور کشکولی در یک پروژه تحقیقاتی میزان بروز خشکی چشم از نظر بیمار را با نتایج تستها و معاینات بیماران مقایسه نمودند. نتایج این پروژه در مقاله اخیر ایشان در ژورنال مربوطه بچاپ رسیده است.

نتایج نشان میدهد که میزان غیر نرمال بودن تستها و رنگ امیزیهای مربوط به خشکی سطح کره چشم از میزان شکایت بیماران از این مسله (احساس خشکی چشم) بیشتر است.

بیماری تیرویید چشمی بامنشا اختلال سیستم ایمنی میباشد . گاهی درگیری فقط منحصر به چشم گاهی غده تیروئید و گاهی مربوط به هردو است.

با توجه به نتایج فوق بررسی بیشتر از نظر خشکی چشم و درمان بموقع در بیماران با تیرویید-چشمی لازم میباشد. 

از عوامل ایجاد کننده خشکی چشم در این بیماری میتوان به بیرون زدگی چشم – باز بودن یا خیرگی پلک – پف پلک و التهاب غده اشکی اشاره نمود. 


A7CDE39A-AFE0-4C56-9DF0-C24839240196-1200x1800.jpeg

هفته پژوهش هر ساله در کشور در دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی گرامی داشته و منتخبین پژوهشی در این هفته معرفی میگردند. هفته پژوهش در دانشگاه علىم پزشکی ایران روز یکشنبه ٢۵ آذر ماه ١٣٩٧ جشن گرفته شد. 

این مراسم با حضور ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر ناصری پور، مشاور معاون پژوهشی وزارت بهداشت جناب آقای دکتر آخوند زاده و معاونین دانشگاه و ریاست محترم دانشکده پزشکی دیروز یکشنبه از ساعت ٩-١٢ در محل همایشهای رازی برگزار سد. در طی این مراسم پس از سخنرانیهای نماینده وزارتخانه و ریاست محترم دانشگاه، مراسم اهدا جوایز برگزار شد.

در مرحله اول اهدا جوایز، از پژوهشگران برتر دانشگاه که دارای اچ ایندکس ١۵ به بالا بودند تقدیر شد.

پروفسور کشکولی در زمره پژوهشگران برتر مورد تقدیر قرار گرفت.


Webp.net-resizeimage-5-1200x800.jpg

کنگره سالیانه جراحیهای پلاستیک صورت از ۶ تا ٩ آذر ١٣٨٧ در مرکز همایشهای رازی- تهران برگزار شد.پروفسور

کشکولی یکی از سخنرانان دعوت شده به این همایش بود.

در سمپوزیوم جراحی بلفاروپلاستی ,ایشان در پانل و سخنرانی تاکید نمودند که باید به مسیله افتادگی پلک توجه ویژهای شود. متاسفانه مشکل افتادگی پلک بعلت وجود همزمان پف پلک مورد توجه بیمار و جراحان قرار نمیگیرد.

اینافراد پس از جراحی بلفاروپلاستی و رفع پف پلک، متوجه غیر قرینگی اندازه پلکها میشوند. در اکثر موارد با بررسی عکسهای قدیمی مشکل افتادگی پلک قبل از جراحی وجود داشته ولی مورد توجه قرار نگرفته است.

ایشان تاکید نمودند که ترمیم افتادگی پلک باید همزمان یا قبل از جراحی بلفاروپلاستی انجام گیرد.

در بخش ابتدایی سخنرانی ، ایشان علایم غیر مستقیم افتادگی پلک و تستهای مربوطه را به جراحان آموزش دادند.

در بخش بعدی نیز بر اساس عکسهای قبل و بعد از عمل بیماران این علایم را در موارد گوناگون نمایش دادند.

در انتها، پروفسور کشکولی در مورد نحوه ترمیم توضیحاتی ایراد نمودند.

نکته مهم این است که پلک افتاده میبایست٣-۶ ماه اول پس از جراحی از پلک دیگر بالاتر باشد تا جبران افت اولیه عضله تنبل را نماید. در این زمان باید ازقطره و پمادهای اشک مصنوعی به منظور جلوگیری از خشکی چشم باید

استفاده شود.

ایشان در سخنرانیهای مختلف که بدعوت گروههای تخصصی و فوق تخصصی در داخل و خارج از کشور انجام شده است , همواره بر لزوم معاینات کامل و بررسی ساختمانهای اطراف چشم قبل از هر گونه جراحی زیبایی صورت در اطراف چشم تاکید نموده اند.


China-site-1200x800.jpg

بنا به دعوت رسمی کمیته برگزار کننده کنگره بین المللی جراحیهای آندوسکوپی صورت – چشم و بیمارستان دانشگاهی ونجو  پروفسور کشکولی برای ایراد سخنرانی و پانلهای مربوط به مباحث مربوطه از 23 لغایت 25 اکتبر در کشور چین حضور داشتند.

تجربه بیش از 15 سال انجام لیفت آندوسکوپی پیشانی و ابرو و رویژنهای ایشان به روش لیفت آندوسکوپی پیشانی و ابرو در طی این سالها عناوین اصلی سخنرانی ایشان در این زمینه بود. ابتدا ایشان در مورد قوانین مربوط به لیفت ابرو صحبت و سپس با نشان دادن فیلم روش ایشان مراحل شش گانه انجام لیفت آندوسکوپی پیشانی و ابرو را توضیح دادند. در انتها بر اساس عکسهای قبل و بعد از جراحی لیفت آندوسکوپی پیشانی و ابرو (با یا بدون جراحی بلفاروپلاستی یا پف پلک بالا) اندیکاسیونهای مختلف برای انجام این جراحی ارایه شد.

سخنرانی دیگر ایشان در مورد درمانهای موجود برای صدمات وارده به عصب بینایی بود. ایشان در سال 2011 روش جدید درمانی را برای درمان زود هنگام بیماران با صدمات وارده به عصب بینایی (تروماتیک اپتیک نوروپاتی)  ارایه نموده و به چاپ رساندند. بدنبال آن در سال 2013 یک مطالعه چند مرکزی تحت سرپرستی ایشان در 4 دانشگاه ایران – تهران – مشهد و  شیراز ابتدا در سایت مرکزی کار آزمایی بالینی آمریکا به ثبت رسید و سپس شروع شد . نتایج این مطالعه پس ازنزدیک به چهار سال  در انتهاس سال 2016 جمع آوری و آنالیز شد. نتایج سپس در مجامع مختلف آمریکایی و اروپایی بصورت مقاله ارایه گردید. امسال نیز ای نتایج در ژورنال معتبر گرافه به چاپ رسید.فاز بعدی مطالعه از سال گذشته به سرپرستی پروفسور در 5 مرکز دانشگاهی ایران – تهران- مشهد – شیراز وتبریز شروع شده است.

 


1397.-china-site-1200x800.jpg

کنگره جراحیهای آندوسکوپی در صورت در تاریخ 22 تا 24 نوامبر 2018 در کشور چین برگزار میشود. در این کنگره بین المللی در زمینه جراحیهای مختلف آندوسکوچی در صورت سخنرانیها , پانلها و سمپوزیومهای مختلفی در حیطه لیفت اندوسکوپی صورت , جراحیهای آندوسکوپی مجرای اشکی , آندوسکوپی سینوسها , آندوسکوپی قاعده جمجمه و…برگزار میشود.

یکی از سخنرانان مدعو بین المللی در این کنگره پروفسور کشکولی میباشند. ایشان با چاپ بیش از 110 مقاله علمی در ژورنالهای معتبر دنیاو بیش از 200 سخنرانی بعنوان سخنران مدعو در کشورهای آمریکا , کانادا , یونان , هند , ترکیه , اردن , لبنان و امارات و بیش از 500 سخنرانی در مجامع علمی داخلی در زمینه های جراحیهای مختلف زیبایی در صورت , مجاری اشکی , حدقه (اربیت) و چشم مصنوعی یکی از افراد صاحب نام در دنیا در زمینه جراحیهای پلاستیک و ترمیمی صورت-چشم میباشند.

در این کنگره ایشان بخصوص در مورد جراحی لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی و همچنین درمان جدید ایشان در صدمات وارده به عصب بینایی سخنرانی کلیدی (کی نت لکچر) خواهند داشت.

لازم به ذکر است که پروفسور کشکولی تنها نماینده کشور ایران در این کنگره میباشد. حدود یک ماه قبل نیز ایشان سخنرانی “لیفت آندوسکوپی 6 مرحله ای” خود را بنا به دعوت انجمن جراحان پلاستیک و ترمیمی هند در جایپور هند ارایه کرده بودند.


DFCCC261-5FC1-4036-9DFA-FBBFD1278EE8-1200x800.jpeg

پنجشنبه ٢۴ آبانماه ١٣٩٧؛ فیلم جراحی #کانتوپلاستی برای سندرم #بلفاروفیموزیس توسط هیت داوران بعنوان فیلم منتخب اول در جشنواره فیلمهای جراحی در کنگره بین المللی چشم تهران ( ٢١-٢۴ آبانماه ١٣٩٧) برگزیده شد. این جراحی پیچیده یکی از مراحل جراحی زیبایی در این افراد است.

جراحی کانتوپلاستی ابتدا انجام میشود و چند ماه بعد جراحی افتادگی پلک باید انجام شود.

جراحی افتادگی پلک نیز با روش جدید پروفسور کشکولی که در سال ٢٠٠٧ به چاپ رسیده است ، انجام میشود.

فیلم کامل این جراحی بزودی در صفحه آپارات پروفسور کشکولی قابل مشاهده است. 


دنبال کنید

بیمارستان حضرت رسول اکرم

تهران، خیابان ستارخان،خیابان نیایش،بیمارستان حضرت رسول اکرم،بخش چشم
تلفن: 64351 021آدرس مطب

خیابان ملاصدرا،خیابان شیخ بهایی جنوبی،روبروی هتل تاج محل ساختمان شماره 49 شیخ بهایی، پ49 واحد 10
تلفن : 88065620کلیه حقوق این سایت متعلق به پروفسور محسن بهمنی کشکولی می باشد.